Souboj Joshua vs Wallin má doložku o odvetě!

Anthony Joshua vs Otto WallinZápasová smlouva k prosincovému duelu Anthony Joshua vs Otto Wallin obsahuje jednostrannou doložku o odvetě. Pokud AJ prohraje, bude mít nárok na odvetu. Wallin však nikoliv!

23.12.2023 – Rijád, Saúdská Arábie
Těžká váha
Anthony Joshua 🇬🇧🆚🇸🇪 Otto Wallin
Galavečer těžkých vah

Britská jednička a světová dvojka „AJ“ Anthony JOSHUA (26-3-0, 23 KO) a švédská jednička a světová pětka Otto WALLIN (26-1-0, 14 KO) se utkají na galavečeru v Rijádu ve dvanáctikolové netitulové bitvě!

Čtyřiatřicetiletý bývalý světový šampión Anthony Joshua získal v roce 2016 výhrou nad Američanem Charlesem Martinem pás IBF. O rok později si dokonce vyšlápl na legendárního Wladimira Klitschka, kterého ukončil v jedenáctém kole a sjednotil pásy WBA, IBF a IBO. V roce 2018 dokázal vybodovat Novozélanďana Josepha Parkera a přidal také pás WBO.

V roce 2019 přišla první profesionální porážka, když překvapivě nestačil narychlo povolaného Andyho Ruizem který jej ukončil v sedmém kole. Ještě tentýž rok však ovládl odvetu a tituly si vzal zaslouženě zpět. Čtyři pásy držel až do roku 2021, kdy o ně přišel v souboji s Oleksandrem Usykem. Loni v srpnu se je snažil vybojovat zpět, ale Usyk výhru potvrdil a pásy obhájil.

V letošním roce si na své konto připsal již dvě výhry. Nejprve v dubnu po slabém výkonu vybodoval Američana Jermaine Franklina a naposledy v srpnu knockoutoval v sedmém kole finského boxera Roberta Heleniuse. Už to vypadalo, že se v Rijádu střetne v očekávané bitvě s Wilderem, ale nakonec se promotéři rozhodli pro Otto Wallina.

Švédský boxer dokázal před čtyřmi lety hodně pozlobit Tysona Furyho, který je také jediný jeho přemožitel a Wallin hodně stojí o odvetu. V souboji s Joshuou se k tomuto duelu může rychle přiblížit, ale bude to mít hodně těžké. Wallin v letošním roce také dva zápasy, nejprve si v lednu připsal povinnou výhru nad Helamanem Olguinem a naposledy v září dokázal vybodovat favorizovaného bývalého šampióna křížové váhy Murata Gassieva.

Nyní britský promotér a šéf stáje Matchroom Boxing Eddie Hearn potvrdil, že smlouva obsahuje jednostrannou klauzuli o odvetě. To znamená, že v případě prohry Anthonyho Joshuy, bude mít britský tým nárok na odvetu. Švédská strana tyto „zadní vrátka“ nemá. Vítěz duelu se také zařadí na druhé místo žebříčku organizace IBF!


Anthony Joshua vs Otto Wallin 

RIJÁD 23.12.2023

Anthony Joshua 🇬🇧🆚🇸🇪 Otto Wallin 
Deontay Wilder 🇺🇸🆚🇳🇿 Joseph Parker
Daniel Dubois 🇬🇧🆚🇺🇸 Jarrell Miller
Frank Sanchez 🇨🇺🆚🇳🇿 Junior Fa
Filip Hrgovič 🇭🇷🆚🇦🇺 Mark De Mori
Arslanbek Makhmudov 🇷🇺🆚🇩🇪 Agit Kabayel
Křížová váha (Titul IBF)
Jai Opetaia 🇦🇺🆚🇬🇧 Ellis Zorro
Polotěžká váha (Titul WBA super)
Dmitry Bivol 🇷🇺🆚🇬🇧 Lyndon Arthur

Anthony Joshua vs Otto Wallin