Smith: Je těžké přijmout, že nejsem nejlepší!

Artur Beterbiev vs Callum SmithBritský boxer Callum Smith bude v následujících týdnech vyhodnocovat svou profesionální kariéru. Připouští, že je těžké přijmout porážku s Beterbievem!

Třiatřicetiletý britský boxer „Mundo“ Callum Smith (29-2-0, 21 KO) držel v minulostí britský titul, Evropský titul, ale i ten světový o který přišel na konci roku 2020, když na body podlehl mexickému šampiónovi Canelovi Alvarezovi. Následně se vrátil na vítěznou vlnu, když před limitem porazil Gilberta Riveru a Mathieu Bauderliqua.

Hodně si věřil tako do titulové bitvy s neporaženým úřadujícím šampiónem polotěžké váhy Arturem Beterbievem (20-0-0, 20 KO), která se konala uplynulou sobotu v Kanadě. Jenže osmatřicetiletý Dagestánec Smitha rozebral do nejmenší součástky a v sedmém kole ukončil. Pro Angličana to byla tvrdá porážka, kdy se poprvé v kariéře dostal do počítání.

Nyní prozradil, že bude přemýšlet nad svou budoucností. „Jsem zklamaný. Jsem zvyklý být nejlepší a věřil jsem, že jsem nejlepší. Přijmout, že nejsem, je pro mě hodně těžké. Dnes večer vyhrál lepší muž. Zabránil mi dostat se do mého rytmu. Je dobrý v tom, že neustále pracuje a pořád dává údery a tím mi zabránil se dostat do pohybu“. řekl po zápase sklesle Smith.

Artur Beterbiev

„Je trochu jako můj bratr Liam. Neustále dává údery, jen byly o něco těžší. Zastavil mě, ale až do sražení jsem necítil žádný problém. Jde spíše o to, že se vás neustále trefuje a otravuje a brání vám získat jakýkoli rytmus. Žádné výmluvy. Dnes večer vyhrál lepší muž. Můj výkon nebyl nejlepší, ale je to dobrý šampion. Přišel a udělal, co měl udělat.“. Pokračuje Smith.

„Vždycky jsem nasazoval laťku hodně vysoko. Vždycky jsem chtěl být nejlepší. Vždycky jsem věřil, že jsem nejlepší a teď je těžké přijmout, že nejsem. Nyní chci trávit čas s rodinou, mám dvě malé děti a během přípravy se mi po nich dost stýskalo. Potřebuji klid a rodinnou pohodu a pak se uvidí co bude dál, chce to čas“. Zakončil bývalý šampión po sobotní porážce s Arturem Beterbievem.