Sivák ukončil Tokhtarova ve 4. kole!

Václav SivákÚřadující šampión organizace RFA Václav Sivák s přehledem zvládl první obhajobu pásu, když tvrdým kolenem ukončil ve čtvrtém kole vyzývatele Ruslana Tokhtarova!

„Bad Boy“ Václav Sivák se v listopadu 2021 na galavečeru Night of Warriors v Liberci utkal o prestižní titul WAKO Pro s Francouzem Foudadem Djebarim. Pětikolový souboj Sivák jasně ovládl na body a zapsal se tak zapsal velmi tučným písmem mezi hvězdy tuzemského postojářského prostředí.

Loni v únoru debutoval v Rusku právě na galavečeru Fair Fight v Jekatěrinburgu, kde dokázal na body přetlačit domácího bijce Viktora Mikhailova. Český bijec svým výkonem oslovil jak tamní fanoušky tak organizátory.

Následně se neporažený český bijec postavil v květnu před vyprodanou O2 arénou na galavečeru organizace Oktagon a jasně vybodoval podle pravidel boxu šampióna MMA z Dánska Jonase Magarda 3x 40:36. Dominance Siváka byla naprosto famózní a ve třiadvaceti letech patří mezi nejužší evropskou a světovou špičku.

V listopadu se také představil na galavečeru Heroes Gate na pražském podvinném mlýně, kde jej vyzval skvělý boxer a zápasník Vladimír Lengál. Duel nabídl velmi tvrdou a strhující bitvu, kterou nakonec Václav Sivák ovládl na body.

Václav Sivák vs Ruslan Toktharov

V prosinci se postavil do hlavního titulového zápasu v K1 ve váze 66 kilogramů na galavečeru RFA 7 v pražské Královce proti vyzývateli Patrikovi Záděrovi. Zápas nabídl tvrdé a přesné kombinace od obou válečníků. Duel nakonec došel až do bodového rozuzlení a ve kterém rozhodčí rozhodli o historicky prvním šampiónovi organizace RFA, kterým se stal po skvělém zápase právě Václav Sivák.

Na začátku letošního roku se ozvali opět promotéři z Ruska na plánovaný galavečer RCC Fair Fight 20, který se konal  v sobotu 18. února. Sivák nabídku přijmul a měl vyzvat tamního neporaženého šampióna Kamrana Nabatiho. Pro Siváka by tak šlo o jednu z největších výzev dosavadní kariéry. Nakonec se včerejšího turnaje ze zdravotních důvodů nezúčastnil a přišel o možnost získat do své sbírky další cenný titul.

Václav Sivák

Dnes se Václav Sivák postavil na galavečeru RFA 10 v Havířově k první obhajobě titulu RFA a jeho vyzývatelem byl čečensko-rakouský válečník Ruslan Tokhtarov, který už před zápasem přišel o možnost získat titul, protože nesplnil váhový limit 66 kilogramů o dvě kila.

Zápas začal poměrně opatrně a oba soupeři se navzájem spíše jen oťukávali. V prvním kole byl aktivnější Tokhtarov, který více pracoval i zasahoval. Na konci kola jej však dokázal Sivák rychlou kombinací poslat na zem. Ve druhém kole už český bijec sešlápl plyn, převzal iniciativu a kolo jasně vyhrál. Třetí kolo nabídl úplně stejný obrázek a Sivák udělal velký krok k obhajobě titulu.

Ve čtvrtém kole už Sivák svého soupeře prakticky k ničemu nepustil a jen ho ničil. Po sérii přesných úderů trefil tvrdě Tohtarova kolenem, ten šel k zemi a už se znovu nepostavil. Sivák tak obhájil titul.