Shields: Musím se smát, když vidím koho porazila!

Claressa Shields Claressa Shields útočí před sjednocující bitvou na svou soupeřku Savannah Marshall, se kterou změří síly již tuto sobotu v londýnské O2 aréně!

10.9.2022 – O2 Arena, Londýn, VB
Střední váha
Claressa Shields 🇺🇸🆚🇬🇧 Savannah Marshall
Přímý přenos na Sky Sports!

Neporažená americká a světová jednička „T-Rex“ Claressa SHIELDS (12-0-0, 2 KO) a neporažená britská jednička a světová dvojka „Silent Assassin“ Savannah MARSHALL (12-0-0, 10 KO) se utkají v desetikolové bitvě o světové tituly WBA, WBO, WBC a IBF!

„Musím se upřímně smát, když vidím jaké boxerky porazila. Já bych se styděla za takovou umělou bilanci. Dostala spoustu soupeřek, který jsou jako rajčatový protlak slušně řečeno a myslím, že se nemýlím. Když jdu na boxrec, tak tam jsou záznamy soupeřek 3 výhry a 25 proher nebo 11 výher a 55 proher, no co to je?“ Ptá se Claressa Shields

A pokračuje „Chci prostě říct, že když někdo poráží takové soupeřky, tak nemůže být spokojenej. Já dávám do každého zápasu vše a můžu si s klidným svědomím po zápase říct – Ufff to byl boj. Ale ona vůbec neví co to je. Dávají ji soupeřky jen pro zelená políčka ve statistikách. V sobotu ji ukážu, co je to profesionální box“. Uzavřela světová jednička.

Claressa Shields vs Savannah Marshall

Sedmadvacetiletá americká šampiónka Claressa Shields již jednou pásy ve střední váze sjednotila, když v dubnu 2019 jasně vybodovala rodačku z Kazachstánu reprezentující Německo Christinu Hammer. Shields následně přešla do super velterové váhy, kde o dva roky později také všechny tituly sjednotila, když vybodovala kanadskou boxerku Marii Evu Dicaire.

Letos v únoru se vrátila k obhajobě titulů ve střední váze, avšak již bez pásu WBO, který ji organizace odebrala po přestupu do jiné váhové kategorie. Ostatní pásy ji zůstali a vyzvala slovinskou šampiónku menší organizace WBF Emu Kozin. Shield opět v zápase dominovala a obhájila tituly WBA, WBC, IBF a přidala také pás WBF.

Claressa Shields vs Savannah Marshall

Již tuto sobotu ji čeká sjednocující bitva, aby opět mohla sjednotit všechny prestižní světové pásy. Do cesty se ji postaví šampiónka organizace WBO, jednatřicetiletá Savannah Marshall. Ta získala tehdy uvolněný titul WBO v říjnu 2020, když v sedmém kole ukončila krajanku Hannah Rankin.

Pás následně v loňském roce dvakrát obhájila, když nejprve v dubnu knockoutovala ve třetím kole švédskou boxerku Marii Lindberg a následně v říjnu ve druhém kole Lolitu Muzeya ze Zambie. Naposledy titul obhájila letos v dubnu, když ve třetím kole knockoutovala Femke Hermans z Belgie.

Claressa Shields vs Savannah Marshall