Shields: Jdu Marshall knockoutovat!

Claressa ShieldsAčkoliv má úřadující světová šampiónka střední váhy Claressa Shields na svém profesionálním kontu jen dvě výhry před limitem, tak si věří na třetí a slibuje soupeřce KO!

15.10.2022 – O2 Arena, Londýn, VB
Střední váha
Claressa Shields 🇺🇸🆚🇬🇧 Savannah Marshall
Přímý přenos na Sky Sports!

Neporažená americká a světová jednička „T-Rex“ Claressa SHIELDS (12-0-0, 2 KO) a neporažená britská jednička a světová dvojka „Silent Assassin“ Savannah MARSHALL (12-0-0, 10 KO) se utkají v desetikolové bitvě o světové tituly WBA, WBO, WBC a IBF!

„Odložení zápasu na 15. října bylo pro mě požehnáním. Jsem ještě víc hladová a cíl je vyšší. V září jsem věděla, že Savannah Marshall porazím a seberu ji titul. Teď cítím, že to bude mnohem větší výhra, jdu ji knockoutovat. Nezvládne mou sílu a tvrdost úderů. Nemá žádnou možnost jak mě zastavit“. Slibuje jasnou demolici americká boxerka.

Sedmadvacetiletá americká šampiónka Claressa Shields již jednou pásy ve střední váze sjednotila, když v dubnu 2019 jasně vybodovala rodačku z Kazachstánu reprezentující Německo Christinu Hammer. Shields následně přešla do super velterové váhy, kde o dva roky později také všechny tituly sjednotila, když vybodovala kanadskou boxerku Marii Evu Dicaire.

Claressa Shields

Letos v únoru se vrátila k obhajobě titulů ve střední váze, avšak již bez pásu WBO, který ji organizace odebrala po přestupu do jiné váhové kategorie. Ostatní pásy ji zůstali a vyzvala slovinskou šampiónku menší organizace WBF Emu Kozin. Shield opět v zápase dominovala a obhájila tituly WBA, WBC, IBF a přidala také pás WBF.

Nyní ji čeká sjednocující bitva, aby opět mohla sjednotit všechny prestižní světové pásy. Do cesty se ji postaví šampiónka organizace WBO, jednatřicetiletá Savannah Marshall. Ta získala tehdy uvolněný titul WBO v říjnu 2020, když v sedmém kole ukončila krajanku Hannah Rankin.

Claressa Shields vs Savannah Marshall

Pás následně v loňském roce dvakrát obhájila, když nejprve v dubnu knockoutovala ve třetím kole švédskou boxerku Marii Lindberg a následně v říjnu ve druhém kole Lolitu Muzeya ze Zambie. Naposledy titul obhájila letos v dubnu, když ve třetím kole knockoutovala Femke Hermans z Belgie. Původně plánovaný galavečer na 10. září byl z důvodu úmrtí britské královny přesunut na 15. října.

WBC Elizabeth II.

V minulém týdnu organizace WBC zveřejnila náhled speciálně vyrobeného pásu pro vítězku tohoto duelu. Byl vytvořen na počest zesnulé britské královny Alžběty II., která zemřela 8. září.

Claressa Shields vs Savannah Marshall