Serrano vs Ramos o tituly WBA, WBO a IBF!

Amanda Serrano vs Danila RamosNesporná královna pérové váhy Amanda Serrano bude příští týden obhajovat 3 tituly. Do cesty se ji v duelu speciálně vypsaném na 12 tříminutových kol Danila Ramos!

27.10.2023 – Cribe Royale Orlando, USA
Pérová váha
Amanda Serrano 🇵🇷🆚🇧🇷 Danila Ramos
Přímý přenos na DAZN!

Portorická a světová jednička „The Real Deal“ Amanda SERRANO (45-2-1, 30 KO) a brazilská jednička a světová osmička „A Guerreira“ Danila RAMOS (12-2-0, 1 KO) se utkají ve dvanáctikolové titulové bitvě o pásy WBA, WBO, IBF a IBO!

Čtyřiatřicetiletá portorická šampiónka „The Real Deal“ Amanda Serrano sjednotila všechny světové tituly v pérové váze letos v únoru, když dokázala na galavečeru v newyorském Madison Square Garden Theater vybodovat tehdejší šampiónku WBA Eriku Cruz a získat poslední zbývající titul.

Na začátku srpna se postavila k první obhajobě titulů WBA, WBC, WBO, IBF a IBO a její soupeřkou byla v odvetě jednačtyřicetiletá veteránka Heather Hardy.  Zápas měl naprosto jednoznačný průběh a portorická královna pérové váhy si připsala vítězství na body.

Příští týden ji čeká další obhajoba a do cesty se ji postaví povinná vyzývatelka za organizaci WBO Danila Ramos, které už pomalu také táhne na 40. Brazilská boxerka získala ve svém posledním duelu prozatímní světový titul, když překvapivě ve vyrovnaném zápase zdolala 2:1 na body Brendu Carabajal z Argentiny.

Velkou zajímavostí duelu je to, že se promotérům z pořádající stáje Most Valuable Promotions, kterou řídí Jake Paul a Nakisa Bidarian povedlo domluvit dvanáctikolový duel po třech minutách. Normálně ženy boxují v titulových zápasech na 10 dvouminutových kol. Toto rozhodnutí nepřijala pouze organizace WBC a IBO a tak se o tyto světové tituly boxovat nebude.

Amanda Serrano vs Danila Ramos

Poslední dvanáctikolový ženský titulový zápas se konal v roce 2007. Tehdy odboxovala dvojzápas americká boxerka Layla McCarter (45-12-5, 11 KO), když v lednu porazila technickým KO Donnu Biggers a obhájila světový titul GBU a získala pás WBA. Následně se o měsíc později postavila k druhé dvanáctikolové bitvě, ve které v osmi kolech vyprovodila Melissu Hernandez a opět obhájila pás GBU v lehké váze. Od té doby ženy ve dvanáctikolových duelech po 3 minutách nenastupovali.

Layla McCarter