Scott: Ruiz není pro Wildera těžký soupeř!

Deontay WilderHlavní trenér bývalého světového šampióna těžké váhy Deontaye Wildera nevěří, že by aktuálně kdokoliv dokázal jeho svěřence porazit natož Andy Ruiz!

„Deontay je velmi disciplinovaný boxer, který tvrdě maká a nevynechá v tréninku vůbec nic. Je nyní tvrdší a zároveň odolnější než byl dřív. Nemyslím si, že by se Anthony Joshua, Oleksandr Usyk natož Andy Ruiz přibližovali jeho kvalitám“. Říká odhodlaně bývalý boxer a dnes hlavní trenér Wildera.

„Ke vší úctě k Andymu Ruizovi, pro Deontaye tento souboj nebo nic těžkého. Věřte nebo ne, věřím, že aktuálně by Deontaye nedokázal porazit ani Tyson Fury. Ale to se ukáže až v ringu, pokud se spolu utkají i počtvrté“ Dodal Malik Scott.

Deontay Wilder

Deontay Wilder (43-2-1, 42 KO) a Andy Ruiz (35-2-0, 22 KO) se utkají oficiálně v rámci finálového eliminačního duelu organizace WBC a post povinného vyzývatele úřadujícího šampióna těžké váhy, kterým je aktuálně Tyson Fury (32-0-1, 23 KO).

Třiatřicetiletý mexický bývalý světový šampión „Destroyer“ Andy Ruiz vyhrál první semifinálový eliminační duel již 4. září, když v Los Angeles dokázal v těžkém duelu přetlačit na body kubánského King Konga Luise Ortize.

Andy Ruiz

Na druhé straně sedmatřicetiletý americký bývalý světový šampión „The Bronze Bomber“ Deontay Wilder vyhrál druhý semifinálový eliminační duel 15. října, když na galavečeru v americkém Brooklynu knockoutoval už v prvním kole finského vyzývatele Roberta Heleniuse.

Pikantní situace by nastala především v případě Deontay Wildera. Pokud by dokázal Andyho Ruize porazit, tak by vyzval úřadujícího světového šampióna Tysona Furyho už počtvrté. První duel z roku 2018 skončil remízou a následné odvety v roce 2020 a 2021 skončili výhrou Furyho před limitem.

Tyson Fury