Sauerland: Eubank je největší hvězdou střední váhy!

Chris Eubank a Kalle SauerlandNěmecký promotér Kalle Sauerland je přesvědčen, že jeho svěřenec Chris Eubank je největší hvězdou divize bez ohledu na světovou jedničku Golovkina!

„Se vší úctou ke Gennady Golovkinovi, který drží tři světové tituly, tak největší hvězdou střední váhy je právě Chris Eubank. Je to superstar, což potvrzují čísla sledovanosti a peníze. Chris vyprodává haly, ale kdybychom udělali třeba zápas v Americe s Erislandy Larou, tak by se konal v nějakém kasinu před 400 lidmi, super…. Ale raději vyprodám velkou halu v Anglii“. Říká německý promotér.

„I když zápas mezi Eubankem a Smithem je eliminátorem organizace WBC a je to obrovský trhák na britských ostrovech, tak co se týče Chrisovi kariéry, tak mu tenhle zápas ze sportovního hlediska nedá nic. Jsem přesvědčen, že vyhraje, ale ta výhra ho nikam neposune“. Dodal Kalle Sauerland


21.1.2022 – Manchester Aréna, Manchester, VB
Střední váha
Chris Eubank 🇬🇧🆚🇬🇧 Liam Smith
Přímý přenos na Sky Sports!

Britská jednička a světová dvojka střední váhy Chris EUBANK (32-2-0, 23 KO) a britská jednička a světová pětka super velterové váhy „Beefy“ Liam SMITH (32-3-1, 19 KO) se utkají ve dvanáctikolové netitulové bitvě!

Chris Eubank vs Liam Smith

Třiatřicetiletý Chris Eubank získal v roce 2019 prozatímní světový titul WBA, když v americkém Brooklynu ve dvou kolech vypráskal ruského bijce Matveye Korobova. K hlavní titulové bitvě nakonec nenastoupil a během Covidu neboxoval. Vrátil se až v roce 2021, kdy vyhrál oba své duely.

Loni v únoru se postavil k velmi těžké bitvě s krajanem Liamem Williamsem. Očekávala se velmi vyrovnaná řežba, ale Eubank nakonec jasně dominoval a Williamse vybodoval. V říjnu měl ještě změřit síly s dlouholetý kontinentálním šampiónem velterové váhy Conorem Bennem.

Chris Eubank

Jenže antidopingová agentura VADA, která provedla kontrolu u britského boxera Conora Benna zveřejnila znepokojující výsledek. V těle boxera byla odhalena zakázaná látka Clomifen, která v minulosti byla nalezena také MMA fighterů Jona Jonese a Brocka Lesnara.

Zápas musela zastavit až BBBofC – Britská boxerská asociace a to pouhé dva dny před plánovaným galavečerem. Následně začala jednání na 17. prosince se Smithem. Nakonec se promotéři rozhodli uspořádat galavečer až po novém roce a duel Chris Eubank vs „Beefy“ Liam Smith se bude konat až příští sobotu.

Na druhé straně čtyřiatřicetiletý bývalý světový šampión super velterové váhy Liam Smith loni odboxoval dva duely a oba dokázal vyhrál před limitem. Nejprve v dubnu na galavečeru v New Yorku ukončil v desátém kole Američana Jessie Vargase a naposledy v září na domácím galavečeru ukončil ve čtvrtém kole Tanzánce Hassana Mwakinyoa.

Chris Eubank vs Liam Smith