Ryder porazil Parkera a chce Canela!

Zach Parker vs John RyderZach Parker a John Ryder se v londýnské O2 aréně utkali o prozatímní světový titul organizace WBO v super střední váze. Skvěle rozjetý zápas zastavilo zranění! Video ze zápasu v článku!

26.11.2022 – O2 Aréna, Londýn, VB
Super střední váha
John Ryder 🇬🇧🆚🇬🇧 Zach Parker
5. kolo TKO

Osmadvacetiletý britský boxer Zach Parker (22-1-0, 16 KO) držel od března 2020 Mezinárodní titul WBO, když v jedenáctém kole ukončil australského boxera Rohana Murdocka. Pás následně loni třikrát obhájil, když postupně před limitem porazil Američana Vaughna Alexandera, Uzbeka Sherzoda Khusanova a naposledy v listopadu krajana Marcuse Morrisona.

Včera tak mohl získat prozatímní světový titul a do cesty se mu postavil bývalý prozatímní světový šampión organizace WBA, čtyřiatřicetiletý krajan John Ryder (32-5-0, 18 KO). Očekávanou bitvu začal lépe favorizovaný Parker, který v prvním kole dominoval.

Ve druhém kole Ryder hodně tlačil a kolo šlo za ním, i když sním Parker jednou nepříjemně otřásl. Ve třetím kole se tempo zpomalilo a oba borci spíše nabírali další síly. Čtvrté kolo začal lépe opět Parker a několika tvrdými údery Rydera zatlačil. Jenže pak už moc úderů od Parkera nepřišlo.

Zach Parker vs John Ryder

Po konci kola však přišel šok. Parker měl zraněnou pravou ruku, šel se soupeři omluvit a zápas tak skončil. John Ryder tak získal prozatímní světový titul a je povinným vyzývatelem mexické legendy Saula Alvareze (58-2-2, 39 KO).

„Byl by to sen bojovat s Canelem. Dnešní výhra je pro mě obrovský úspěch a zasloužil bych si sním bojovat o čtyři pásy. Jsem připraven s ním bojovat kdykoliv a kdekoliv“. Řekl Ryder po vítězném duelu, ve kterém ale na body prohrával.