Prograis knockoutoval Zepedu a má titul!

Jose Zepeda vs Regis PrograisRegis Prograis se stal opět světovým šampiónem v super lehké váze, když dokázal ukončil v jedenáctém kole Jose Zepedu a získat světový titul WBC! Video ze zápasu v článku!

26.11.2022 – Dignity Health Sports Park, Carson USA
Super lehká váha
Regis Prograis 🇺🇸🆚🇺🇸 Jose Zepeda
11. kolo KO

Třiatřicetiletý světový šampión „Rougarou“ Regis Prograis (28-1-0, 24 KO) získal už v roce 2018 diamantový pás WBC, když v osmi kolech vyprovodil Argentince Juana Jose Velasca. V roce 2019 k němu přidal ještě regulérní světový titul WBA, když v šestém kole ukončil Bělorusa Kiryla Relikha.

Na konci roku 2019 vyzval držitele pásu WBA super a IBF, britskou neporaženou hvězdu Joshe Taylora. Duel nabídl velmi vyrovnaný souboj, který nakonec jen těsně na body vyhrál Taylor a Prograis poprvé v kariéře prohrál. Nicméně od této porážky si připsal tři výhry v řadě a řekl si o titulový souboj ve kterém byl mírným favoritem.

Jose Zepeda vs Regis Prograis

Duel byl poměrně vyrovnaný, ale Prograis byl přeci jen aktivnějším mužem v ringu. Největší rozdíl byl v síle úderu, které způsobovali Zepedovi největší problémy. Vše vyvrcholilo v jedenáctém kole, kdy dokázal Prograis svého soupeře několika přesnými údery dostat k zemi a ringový Ray Corona zápas ukončil.

Regis Prograis tak opět získává světová titul v super lehké váze a je aktuálně světovou jedničkou. V žebříčku dokonce přeskočil neporaženého britského boxera Joshe Taylora (19-0-0, 13 KO).