Ryan Garcia má nového trenéra!

Ryan GarciaAmerický boxer Ryan Garcia se po prohře s Gervontou Davisem rozešel se svým trenérem Joem Goossenem. Nyní představil nového kouče, kterým je Derrick James!

Čtyřiadvacetiletý americký boxer „King Ry“ Ryan Garcia (23-1-0, 19 KO) získal v lednu 2021 prozatímní světový titul WBC v lehké váze, když na domácím galavečeru v Dallasu ukončil v sedmém kole britského boxera Luke Campbella (20-4-0, 16 KO).

Následně přešel do super lehké váhy, která mu dle jeho slov více sedí a vyhrál v ní oba loňské duely. Nejprve v dubnu jasně vybodoval Emmanuela Tagoe z Ghany a naposledy v červenci knockoutoval v šestém kole bývalého světového šampióna Javiera Fortunu.

Letošní rok odstartoval dlouho očekávaným duelem s osmadvacetiletým neporaženým krajanem Gervontou Davisem (29-0-0, 27 KO). Kdo čekal vyrovnanou bitvu musel být v šoku. Jednalo se o parádní box, kterému dominoval Gervonta Davis, který už ve druhém kole dokázal dostat Garciu po tvrdém úderu do počítání. Nicméně Garcia rychle vstal a zápas pokračoval.

V sedmém kole opět Davis trefil tvrdým úderem Garciu na tělo a ten si po pár sekundách poklekl a nechal se ringovým sudím Thomasem Taylorem odpočítat. Průběžně byl do té doby zápas nabodován 59:56, 59:56 a 58:56. Po zápase oba boxeři zakopali válečnou sekeru a vyměnili si dokonce soukromé telefonní číslo.

Ryan Garcia

Následně se Garcia po první porážce rozhodl, že se jeho cesty rozejdou s dosavadním trenérem Joem Goossenem. Čekalo se, se na jméno nového trenéra, který nyní Ryan Garcia oznámil a je jím americký trenér Derrick James, který se také věnuje bývalému šampiónovi těžké váhy Anthonymu Joshuovi.

Ryan Garcia