Ruiz je připraven boxovat s Joshuou!

Andy Ruiz vs Anthony JoshuaBývalý světový šampión těžké váhy Andy Ruiz je ochoten naskočit do zápasu s Anthonym Joshuou místo dopujícího Dilliana Whyta. Uzavřou trilogii?

„Myslím, že jsem našel náhradu. Pojďme to udělat znovu, dokončíme naší trilogii. Jsem připraven“. Napsal na sociální sítě třiatřicetiletý bývalý světový šampión těžké váhy „Destroyer“ Andy Ruiz (35-2-0, 22 KO), který naposledy zápasil loni v září, když přetlačil na body kubánského veterána Luise Ortize (33-3-0, 28 KO).

Zápas s Joshuou by dával smysl, protože mají vzájemnou bilanci 1:1. V červnu 2019 Andy Ruiz šokoval celý svět, když v newyorské Madison Square Garden dokázal v sedmém kole Joshuu ukončit a obrat ho o světové tituly. Ještě tentýž rok se konala v Saúdské Arábii odveta, kterou pro změnu na body vyhrál Joshua a vzal si tituly zpět.

Anthony Joshua se měl tento víkend utkat v odvetě s Dillianem Whytem, ale uplynulou sobotu antidopingová agentura VADA informovala britskou boxerskou asociaci BBBofC s tím, že Dillian Whyte neprošel namátkovou kontrolou na zakázané látky. BBBofC okamžitě informovala pořádající stáj Matchroom boxing a udělila britskému boxerovy stopku než provede další analýzy. Promotéři nyní hledají rychle náhradu, aby Joshua mohl v sobotu boxovat.

Andy Ruiz