Rozanski vs Okolie již tento pátek!

Lukasz Rozanski vs Lawrence OkolieÚřadující světový šampión váhy Bridgerweight Lukasz Rozanski a bývalý šampión křížové váhy Lawrencem Okolie se střetnou již tento pátek na galavečeru v Řešově o světový titul WBC!

24.5.2024 – Hala na Podpromiu, Řešov, Polsko
Bridgerweight
Lukasz Rozanski 🇵🇱🆚🇬🇧 Lawrence Okolie
Přímý přenos na TVP Sport a Sky Sports!

Neporažená polská a světová jednička Lukasz ROZANSKI (15-0-0, 14 KO) a britská trojka a světová šestka křížové váhy „The Sauce“ Lawrence OKOLIE (19-1-0, 14 KO) se střetnou ve dvanáctikolové titulové bitvě na polském galavečeru v Řešově o světový titul organizace WBC!

Osmatřicetiletý polský veterán a úřadující šampión WBC Lukasz Rzanski získal před třemi lety v ostře sledovaném duelu s krajanem Arturem Szpilkou (24-5-0, 16 KO) Mezinárodní titul WBC. Následně se měl utkat s kolumbijským šampiónem Oscarem Rivasem (28-1-0, 19 KO) o světový titul WBC.

Jenže Rivas ze zdravotních důvodů ukončil kariéru a Rozanski se vrátil do ringu až loni v dubnu na domácím galavečeru v Polsku, kde vyzval o uvolněný titul WBC chorvatského bijce Alena Babiče (12-1-0, 11 KO KO). Babič byl obrovským favoritem, ale Rozanski ho umlátil už v prvním kole a světový titul WBC získal.

Nyní má před sebou první obhajobu a již tento pátek se před domácími fanoušky střetne s bývalým světovým šampiónem křížové váhy Lawrencem Okolie. Jednatřicetiletý britský boxer držel světový titul WBO až do loňského května, kdy jej ve dvanácti kolech přetlačil na body krajan Chris Billam-Smith (19-1-0, 13 KO) a Okolie poprvé okusil hořkost porážky. Nyní by si chtěl proti Rozanskimu spravit chuť a podle sázkových kanceláří je velkým favoritem. Nicméně Polák už proti Babičovi dokázal, že být favoritem vůbec nic neznamená.

Lukasz Rozanski vs Lawrence Okolie