Rivas dementuje zprávy o konci kariéry!

Oscar RivasKolumbijský boxer a úřadující šampión Bridgerweight se vyjádřil ke svému zranění a spekulacím ohledně konce jeho kariéry!

„Fámy o konci mé boxerské kariéry, které kolují na sociálních sítích se v žádném případě nezakládají na pravdě. Nemám vůbec v úmyslu ukončit kariéru a jít do sportovního důchodu“. Zaťal hned v úvodu zprávy, které se od včerejšího dne objevují napříč sportovních redakcí.

„Pouze jsem potvrdil, že jsem musel z důvodu zranění zrušit plánovaný zápas v těžké váze na 14. ledna s Efe Ajagbou. Momentálně jsem se svou rodinou doma v Kolumbii, kde absolvuji vyšetření a diagnostiku mého zranění oka. Až budu znát výsledky, tak zhodnotíme situaci“. Oznámil kolumbijský boxer.

Pětatřicetiletý kolumbijský světový šampión WBC ve váze Bridgerweight Oscar Rivas (28-1-0, 19 KO) se stal historicky prvním světovým šampiónem nové váhové kategorie Bridgerweight, když loni v říjnu přetlačil na body šestadvacetiletého kanadského bijce Ryana Rozickiho a uštědřil mu tak první profesionální porážku kariéry.

Oscar Rivas Ryan Rozicki

Rivas se měl v lednu utkat v těžké váze s Efe Ajagbou (16-1-0, 13 KO) a následně měl 25. února obhajovat světový titul v Polsku s domácím boxerem Lukaszem Rozanskim (14-0-0, 13 KO). Nicméně Rivas utrpěl zranění oka a duel s Ajagbou byl zrušen. Zdali se bude konat únorový zápas s Rozanskim bude záviset na výsledcích lékařského vyšetření.

Promotéři narychlo hledali náhradu do zápasu s Ajagbou a ta se jim podařila najít. Bude jím neporažený třicetiletý americký boxer Stephan Shaw (18-0-0, 13 KO).

Efe Ajagba vs Stephan Shaw