Ring of Fire: Kompletní karta!

Tyson Fury vs Oleksandr UsykSobotní galavečer v Rijádu nabídne celkem 10 zápasů z nichž rovnou 6 bude titulových. Vše vyvrcholí dlouho očekávanou sjednocující bitvou Fury vs Usyk! Podrobnosti v článku!

18.5.2024 – Rijád, Saúdská Arábie
Přímý přenos na DAZN

Kompletní karta – Start 16:00
Pořadí zápasů se ještě může změnit
1. Křížová váha
David Nyika 🇳🇿🆚🇩🇪 Michael Seitz
2. Pérová váha
Isaac Lowe 🇬🇧🆚🇦🇫 Hasibullah Ahmadi

3. Těžká váha
Interkontinentální titul WBO
Moses Itauma 🇸🇰🆚🇰🇿 Ilja Mezencev

4. Polotěžká váha
Interkontinentální titul WBA

Daniel Lapin 🇺🇦🆚🇲🇿 Octavio Pudivitr

5. Těžká váha
Frank Sanchez 🇨🇺🆚🇩🇪 Agit Kabayel

6. Lehká váha
Stříbrný pás WBC
Mark Chamberlain 🇬🇧🆚🇳🇬 Joshua Wahab

7. Křížová váha
Sergey Kovalev 🇷🇺🆚🇸🇪 Robin Safar

8. Super pérová váha
Světové tituly IBF a iBO
Joe Cordina 🇬🇧🆚🇮🇪 Anthony Cacace

9. Křížová váha
Světový titul IBF
Jai Opetaia 🇦🇺🆚🇱🇻 Mairis Briedis

10. Těžká váha
Tyson Fury 🇬🇧🆚🇺🇦 Oleksandr Usyk

Světové tituly WBA, WBC, WBO, IBF a IBO

Sobotní galavečer nabídne kromě hlavního sjednocujícího duelu Fury vs Usyk i další velmi zajímavé bitvy. O světový titul IBF v křížové váze se konečně poperou v odvetném zápase dva bývalý šampióni Jai Opetaia (24-0-0, 19 KO) a Mairis Briedis (28-2-0, 20 KO). První vzájemný duel se konal před dvěma lety v Austrálii a Opetaia dokázal tehdejšího šampióna Briedise vybodovat 3x 116:112 a urval titul pro sebe. Skoro čtyřicetiletý Briedis si bude chtít v odvetě vzít titul zpět, ale o jedenáct let mladší Opetaia bude velkým favoritem.

Sjednocující bitvu nabídne super pérové váha, ve které změří síly neporažený britský boxer a šampión organizace IBF Joe Cordina (17-0-0, 9 KO) a irský šampión menší organizace IBO Anthony Cacace (21-1-0, 7 KO). Cordina je obrovským favoritem, který má na svém kontě i skalp hvězdného Shavkatdzhona Rakhimova.

Mezi šestnáct provazů se po dvouleté pauze vrací také bývalý světový šampión polotěžké váhy a dnes už jednačtyřicetiletý ruský válečník „Krusher“ Sergey Kovalev (35-4-1, 29 KO), kterého čeká švédský neporažený bijec Robin Sirwan Safar (16-0-0, 12 KO).

Po překvapivě skvělém loňském výkonu se vrací také německý šampión Agit Kabayel, který dokázal v prosinci dokonale rozebrat a zdemolovat na spodky Rusa Arslanbeka Makhmudova. Jeho soupeřem bude stále neporažená kubánská hvězda „The Cuban Flash“ Frank Sanchez (24-0-0, 17 KO). V ringu se také představí rodák ze Slovenska Moses Itauma (8-0-0, 6 KO), který vyzve o Interkontinentální titul WBO v těžké váze rodáka z Kazachstánu Ilju Mezenceva (25-3-0, 21 KO).

Tyson Fury vs Oleksandr Usyk