Ring of Fire: Tyson Fury vs Oleksandr Usyk!

Tyson Fury vs Oleksandr UsykJiž za necelé 4 týdny poznáme ve sjednocujícím duelu těžké váhy krále divize. Bude to šampión WBC Tyson Fury nebo šampión WBA, WBO, IBF a IBO Oleksandr Usyk? Kdo si připíše první porážku?

17.2.2024 – Rijád, Saúdská Arábie
Těžká váha
Tyson Fury 🇬🇧🆚🇺🇦 Oleksandr Usyk
Souboj o tituly WBA, WBC, WBO, IBF a IBO
Vstupenky v prodeji na WEBOOK

Neporažená britská dvojka a světová čtyřka „The Gypsy King“ Tyson FURY (34-0-1, 24 KO) a neporažená ukrajinská a světová jednička Oleksandr USYK (21-0-0, 14 KO) se utkají ve dvanáctikolové sjednocující bitvě o pět světových titulů!

17. února se bude v saúdskoarabském Rijádu konat sjednocující duel v těžké váze, který bude obrovskou událostí pro celý boxerský svět. Posledním uznávaným nesporným šampionem v nejtěžší váhové divizi byl před dlouhými 23 lety legendární britský boxer a olympijský vítěz „The Lion“ Lennox Lewis (41-2-1, 32).

Tyson Fury vs Oleksandr Usyk

Pětatřicetiletý „The Gypsy King“ Tyson Fury získal titul organizace WBC v únoru 2020, kdy dokázal v první odvetě ukončit v sedmém kole tehdejšího světového šampióna „The Bronze Bombera“ Deontaye Wildera (43-3-1, 42 KO). Titul obhájil v říjnu následujícího roku, kdy opět bojoval s Wilderem a tentokrát jej knockoutoval v jedenáctém kole.

V roce 2022 pás WBC obhájil dvakrát, když nejprve na konci dubna vyprovodil v šesti kolech Dilliana Whyta (29-3-0, 19 KO) a naposledy v prosinci téhož roku ukončil v desátém kole a ve třetím vzájemném zápasu Derecka Chisoru (34-13-0, 23 KO). V loňském roce odboxoval pouze netitulový zápas s bývalým šampiónem UFC Francisem Ngannou, kterého po strašném výkonu těsně porazil na body 96:93, 95:94 a 94:95.

Na druhé straně šestatřicetiletý ukrajinský šampión získal tituly WBA super, WBO, IBF a IBO v září 2021, kde v ostře sledovaném duelu těsně vybodoval tehdejšího šampióna Anthony Joshuu (27-3-0, 24 KO). Další rok v srpnu se konala odveta a Usyk výhru potvrdil, když Joshuu opět vybodoval. Naposledy všechny 4 tituly obhajoval loni v srpnu na galavečeru v Polsku, kde knockoutoval v devátém kole britského ranaře Daniela Duboise (20-2-0, 19 KO).

Kdo se stane po dlouhých letech nesporným králem divize? Bude to neporažený britský šampión WBC Tyson Fury nebo neporažený ukrajinský šampión WBA, WBO, IBF a IBO Oleksandr Usyk? Zápasová smlouva obsahuje také oboustranný dodatek o odvetě, takže se zcela jistě dočkáme dvou zápasů nebo rovnou dokonce tří pokud by každý zápas vyhrál někdo jiný.

Tyson Fury vs Oleksandr Usyk