Jan Polák: Boxu teď dávám naprosto vše!

Jan PolákBouřlivák Jan Polák přiznává, že byl dle mámy průšvihář s dobrým srdcem, ale boxu teď dává úplně vše. Český bijec se představí již příští týden na galavečeru The Ring 10 v Brně!

2.2.2024 – Zoner Bobbyhall, Brno, ČR
The Ring 10

Start v 18:00
Vstupenky na PatronBoxing
PPV na PlayliveNET

Jeho zápas s Marianem Mišalkem (1-1-0, 1 KO) zvedal na závěr roku diváky v Bratislavě ze sedadel. Fantastický výkon podtrhl Jan Polák (5-0-0, 5 KO) knockoutováním soupeře v posledním šestém kole. Teď se chystá tenhle „Tank“ na domácí galavečer The Ring 10 v Brně a hodlá se přiblížit bitvě o domácí titul, i když…

Dvanáct dnů do dalšího zápasu pod hlavičkou jeho stáje Patron Boxing. Neděle odpoledne a třiadvacetiletý rodák z Brna sdílí na své sítě video z tréninku. Na tom byl nebylo nic zvláštního, kdyby na videu neblbnul s Mauriciem Pavlíkem, se kterým je pojí přátelství i do olomouckého klubu Hi-Tech. Klubu, který vede Pavel Polakovič a ve kterém působí Patrik Baláž.

Jan Polák
Patron Boxing

Právě olomoucký „Rocky“ bude v pátek 2. února v Brně hájit svůj pás v super velterové váze proti domácího střelci Milanu Ganoškovi. A právě v této váze boxuje také Polák. „Popravdě, ten pás mě samozřejmě zajímá, určitě se na ten zápas budu dívat. Ale bude to bratrovražedné. S oběma se moc dobře znám, trénujeme společně, bude to zvláštní. Uvidíme, jak se to vyvrbí,“ říká pro Patron Boxing třiadvacetiletý bijec, který má na kontě okolo 80 amatérských zápasů a za sebou start třeba i na mistrovství Evropy do 22 let. Že vybojoval domácí titul – v roce 2022 – není třeba dodávat.

Jen dovětek – Polakovič, který je nyní spolu s legendárním Karlem Kaiserem z Muay Tha Brno jeho koučem, je trenérem a mentorem také zmíněného Baláže. Polák se boxu věnuje od patnácti let, kdy jej do brněnského klubu vzal jeho kamarád Bohdan. „Viděl jsem tam trénovat i elitní bojovníky Muay Thai Brno v čele s Vasilem Ducárem. A řekl jsem si, že jednou chci boxovat jako tihle frajeři,“ vrací se ke svým začátkům. Dá se říct, že se boxu povedlo to, co nešlo fotbalu a judu. Usměrnit jeho energii a divokou duši.

Jan Polák
Patron Boxing

„Jo, nebyl jsem svatý,“ usměje se při vzpomínkách na dětství a dospívání. „Máma by řekla, že jsem byl průserář s dobrým srdcem. To znamená, že jsem sice sem tam něco vyvedl, ale zároveň mě to pak i mrzelo,“ přidává talentovaný boxer, který se hodlá nyní soustředit na profesionální kariéru. Byť, dveře do olympijského ringu úplně nezavírá: „Myslím, že jsem začal s profi tak akorát včas, sedí mi stylem více, ale nikdy neříkej nikdy.“

Totéž platí i o jiných bojových sportech. „Rozhodně neříkám striktně ne třeba MMA, ale momentálně mě zajímá box. Prostě mě ten sport baví, i když nemá v Česku úplně tu nejlepší pozici. Ale co není, může být. Momentálně mám v hlavě jen Brno, příštího soupeře, že chci udělat parádní zápas a soupeře ukončit před limitem. Dělám pro to maximum,“ naznačuje své nejbližší cíle.

Jan Polák
Patron Boxing

Až před zápasem s Mišalkem v rozhovoru pro Káočko naznačil, že se ještě přišlápl plyn. Vedle kombinování tréninků v Brně a Olomouci jde také o rozšíření sparingů. „Začal jsem za nimi jezdit do Německa, do Rumunska. Kromě tréninků a práce (tak nějak tradiční to job bijců – vyhazovač) mě teď nic jiného nezajímá,“ přidává Polák.

Ten se sice narodil sedm let po rozdělení Československa, za jeho horkokrevnost ale možná mohou i kořeny na východ od českých hranic. „Otec má rodinu z Čárech a Unínu, pochází ze záhorské rodiny,“ vysvětluje a poté se smíchem přidává: „Takže, kdybych to měl tak brát, tak jsem poloviční Slovák. I když já jsem šmrncnutý vlastně vším možným.“

Jan Polák

Bude se smát Polák, který sám sebe označuje za tank, což je přezdívka třeba i hvězdného Američana Gervonty Davise, také po zápase v Brně na The Ring 10? To můžete vidět osobně, či skrze PPV. Informace k obojímu naleznete na stránkách Patron Boxing.

The Ring 10