RFA: Butenko vyhrál i s utrženým bicepsem!

RFATurnaj RFA 9 v Prievidzi završilo finále Eurogold pyramidy o 30 tisíc eur. V něm si změřili síly Alexander Butenko a Ronys Torres. Z vítězství se nakonec radoval Ukrajinec, ale ve 2. kolenebyl daleko od prohry!

Měly za sebou už dva zápasy
Do finále vedla cesta přes dvojici bojovníků, které museli Butenko i Torres porazit. Kromě finále skončil na body jen jediný zápas, přičemž byl to hned ten úvodní. V něm především po dobrém taktickém výkonu zdolal Butenko na body Františka Bočána.

Ve druhém zápase už šlápl na plyn a díky přesné zadní ruce knokautoval Davida Kedžucha ve 2. kole. Menší nevýhodu oproti Butenkovi měl brazilský bojovník, který ve čtvrtfinále šel jako poslední. Vykompenzoval si to však dvěma rychlými zápasy, které oba ukončil submisí.

Martin Prázdný sice v úvodní tří minutovce odolával, ale škrcení ve 2. kole už ubránit nedokázal. Adam Jakubík klepal v semifinále Torresovu submisi už v 1. kole.

Alexander Butenko

I s utrženým bicepsem získal 30 000 eur.
Oba nastupovali do finále už pořádně vyčerpaní a rozbití. První kolo bylo ze všech nejvyrovnanější a nejopatrnější. Odehrávalo se převážně v postoji, ve kterém Butenko těžil ze svých větších proporcí. Po klaksonu však odcházel do svého rohu v obrovských bolestech a avizoval svému rohu, že si utrhl biceps.

To potvrdil i v pozápasovém rozhovoru i na tiskové konferenci.
Druhé kolo však začal výborně a po jeho perfektní zadní posadil Torrese na zadek. Ten se z toho dokázal oklepat a ve druhé polovině kola začal přebírat iniciativu. Skvělou boxerskou kombinací dostal Butenka do velkých problémů a nechybělo mu moc, aby Ukrajince i ukončil. Butenka to ale dokázal přežít a i když 2. kolo prohrál, nebylo na něm znát vážnější otřesení.

Alexander Butenko

Závěrečná pětiminutovka už byla v jasné režii Butenka, který měl více fyzických sil a díky wrestlingu si Torrese bez problémů nabodoval. Jeden bodový rozhodčí sice viděl vyhrát Torrese dvě kola, ale Butenkovi vítězství připsali zbylí dva. Ukrajinec navzdory utrženému bicepsu dokázal zdolat bývalého UFC zápasníka a odnesl si z Prievidze šek na 30 000 eur.

Alexander Butenko