Pudilová vs Perez již tuto sobotu!

Lucie Pudilová vs Ailin PerezČeská válečnice Lucie Pudilová má před sebou další zápas v organizaci UFC a již tuto sobotu vyzve v Nevadě argentinskou fighterku Ailin Perez! Kompletní karta v článku!

18.11.2023 – UFC Apex, Nevada, USA
UFC Fight Night 232
Lucie Pudilová 🇨🇿🆚🇦🇷 Ailin Perez
Přímý přenos na Premier Sport!

Devětadvacetiletá česká bojovnice Lucie Pudilová vlétla jako první Češka v historii do UFC 18. března 2017, kdy v Londýně možná až kontroverzně prohrála na body se švédskou fighterkou Linou Länsberg. Následně 16. června téhož roku si připsala první výhru, když vybodovala Ji Yeon Kim z Jižní Koree.

Rok 2018 začala další výhrou, když v americkém Austinu vybodovala Kanaďanku Sarah Moras. 8. září 2018 na UFC 228 přišla ovšem porážka na body s Irene Aldanou z Mexika. v roce 2019 oba své zápasy bohužel prohrála. Nejdříve 23. února nestačila na Američanku Liz Carmouche a naposledy 3. srpna prohrála před limitem s Antoninou Shevchenko.

Poslední zápas Pudilové tehdejšího kontraktu v UFC se poté konal v lednu 2020 a nevyšel ji zrovna podle představ. Prvnímu kolu jasně dominovala Justine Kish, která skoro k ničemu Lucku nepustila. Ve druhém kole začala pracovat i Lucka, ale přesnější byla zase soupeřka. Třetí kolo opět ovládla Justine Kish a bodoví rozhodčí neměli těžkou práci a všichni shodně nabodovali 3:0 pro americkou fighterku a česká reprezentantka se musela s UFC rozloučit.

Lucie Pudilová

Další dva roky strávila v české organizaci Oktagon, kde odzápasila celkem sedm duelů z nichž pět vyhrála. Porazila Cornelii Holm, 2x Martu Waliczek, Maiju Suotamu a Carolinu Yariwake da Cruz. Naopak prohrála ostrý duel s Terezou Bledou a Talitou Bernardo.

Loni oznámila velký návrat do UFC a vrátila se na galavečeru UFC 278 v americkém Salt Lake City. Pudilová vlétla do klece na svou čínskou soupeřku Wu Yanan a hned v prvním kole ji dostala na podlahu Oktagonu. Ve druhém kole pokračovala v demolici a po sérii tvrdých loktů ukončila čínskou reprezentantku technickým KO.

Letos se představila 15. dubna na turnaji UFC on ESPN 44 a do cesty se ji postavila panamská reprezentantka Joselyne Edwards. První kolo nabídlo poměrně vyrovnaný souboj, ve kterém však byla lepší česká zápasnice. Ve druhém kole už Lucka jasně dominovala a vypadalo to, že je na dobré cestě k druhému vítězství.

Wu Yanan vs Lucie Pudilová

Třetí kolo bylo opět vyrovnaný a jako jediný se odehrálo téměř celé v postoji. Tentokrát měla navrch Edwards. Zápas nakonec došel do bodového rozuzlení, kde se překvapivě dva ze tří rozhodčích přiklonili na stranu panamské fighterky, což fanoušci haly nesli nelibě a Edward vypískali.

Již tuto sobotu ji čeká druhý letošní zápas a její soupeřkou bude v UFC Apex v Nevadě argentinská válečnice Ailin Perez pro kterou to bude teprve druhý zápas v nejprestižnější MMA lize světa. Debut měla letos v červenci, kdy vybodovala šestatřicetiletou Američanku Ashlee Evans-Smith. Pudilová je mírnou favoritkou a měla by zápas zvládnout.

Joselyne Edwards vs Lucie Pudilová


PŘDZÁPASY

Muší váha
Charles Johnson 🆚 Rafael Estevam
Lehká váha
Trey Ogden 🆚 Nikolas Motta
Bantamová váha ženy
Lucie Pudilová 🆚 Ailin Perez
Pérová váha
Jeka Saragih 🆚 Lucas Alexander
Těžká váha
Mick Parkin 🆚 Caio Machado
Střední váha
César Almeida 🆚 Christian Leroy Duncan
Bantamová váha
Chad Anheliger 🆚 Jose Johnson

HLAVNÍ KARTA

Velterová váha
Jonny Parsons 🆚 Uroš Medić
Slámová váha ženy
Luana Pinheiro 🆚 Amanda Ribas
Bantamová váha
Payton Talbott 🆚 Nick Aguirre
Lehká váha
Chase Hooper 🆚 Jordan Leavitt
Velterová váha
Michael Morales 🆚 Jake Matthews
Střední váha
Brendan Allen 🆚 Paul Craig

UFC Fight Night: Allen vs Craig