Pešta má covid, na KSW zápasit nebude!

Viktor PeštaViktor Pešta v lednu podepsal smlouvu s polskou organizací KSW a český bijec se měl postavit na historicky prvním galavečeru této organizace na území Česka. Nakonec kvůli covidu je zápas zrušen!

Jednatřicetiletý válečník Viktor Pešta okusil během své kariéry i kolébku MMA, když v roce 2014 vstoupil do organizace UFC. V nejprestižnější MMA lize světa odzápasil celkem pět duelů, ale vyhrát dokázal pouze jediný, když v lednu 2015 vybodoval Konstantina Erokhina.

Následně vystřídal organizace XFN, Fight Nights Global, RRC, Night of Warriors a následně se na dva roky usadil v největší české organizaci Oktagon. V té došel až k pásu šampióna polotěžké váhy, když v září 2021 porazil německého zápasníka Stephana Pütze.

Viktor Pešta vs Stephan Pütz

Následně loni podepsal smlouvu s americkou organizací PFL, ale žádný úspěch v ní nedostavil oba zápasy prohrál před limitem. Nejprve jej v dubnu v prvním kole ukončil Omari Akhmedov a následně v červnu také v prvním kole Rob Wilkinson.

V lednu otevřel novou kapitolu své bohaté kariéry když podepsal smlouvu s největší polskou organizací KSW. Polská MMA organizace se již tuto sobotu poprvé představí na české půdě a to v liberecké Home Credit Aréně s galavečerem KSW 79.

Hlavním tváří galavečera měl být původně Michal Martínek, jenže ten musel podstoupit lékařský zákrok ruky a zápasit nemůže. KSW se nakonec rozhodla, že Pešta bude novou tváří českého galavečera, ale ani to se nestane, protože Pešta měl pozitivní výsledek na covid a musel přerušit přípravu.

Viktor Pešta

„Asi už jste zaregistrovali, že nakonec jsem musel kvůli nemoci ze zápasu odstoupit a v Liberci se na KSW 79 neukážu. Je tomu tak, dostal jsem zase covid. Ano, covid, zřejmě to pořád ještě existuje. Tímto se chci omluvit fanouškům, KSW, a především pak svému soupeři Danielovi. Za celou svojí kariéru jsem musel odříct zápas jen dvakrát, v obou případech kvůli covidu. Nedokážu popsat, jak moc mě to mrzí“. Napsal český válečník na sociální sítě.

Viktor Pešta