Prograis vs Zorrilla v sobotu o pás WBC!

Regis Prograis vs Danielito Zorrilla Úřadující šampión organizace WBC v super lehké váze Regis Prograis se již tuto sobotu postaví k první obhajobě světového titulu!

17.6.2023 – Smoothie King Center, New Orleans, USA
Super lehká váha
Regis Prograis 🇺🇸🆚🇵🇷 Danielito Zorrilla
Přímý přenos na DAZN!

Americká a světová jednička „Rougarou“ Regis PROGRAIS (28-1-0, 24 KO) a portorická trojka a světová šestadvacítka „El Zorro“ Danielito ZORRILLA (17-1-0, 13 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace WBC!

Čtyřiatřicetiletý úřadující světový šampión Regis Prograis získal už v roce 2018 diamantový pás WBC, když v osmi kolech vyprovodil Argentince Juana Jose Velasca. V roce 2019 k němu přidal ještě regulérní světový titul WBA, když v šestém kole ukončil Bělorusa Kiryla Relikha.

Na konci roku 2019 vyzval držitele pásu WBA super a IBF, britskou neporaženou hvězdu Joshe Taylora. Duel nabídl velmi vyrovnaný souboj, který nakonec jen těsně na body vyhrál Taylor a Prograis poprvé v kariéře prohrál. Nicméně od této porážky si připsal jen výhry a loni v listopadu se postavil opět k titulové bitvě.

Do cesty se mu o uvolněný pás postavil krajan Jose Zepeda (36-3-0, 27 KO). Duel byl poměrně vyrovnaný, ale Prograis byl přeci jen aktivnějším mužem v ringu. Největší rozdíl byl v síle úderu, které způsobovali Zepedovi největší problémy. Vše vyvrcholilo v jedenáctém kole, kdy dokázal Prograis svého soupeře několika přesnými údery dostat k zemi a ringový Ray Corona zápas ukončil.

Jose Zepeda vs Regis Prograis

Již tuto sobotu ho čeká první obhajoba a do cesty se mu postaví devětadvacetiletý portorický boxer Danielito Zorrilla. Portorikánec v loňském roce poprvé v profesionální kariéře prohrál, když nestačil na poraženého Američana Arnolda Barbozu. Letos v březnu následovala povinná výhra nad Dominikáncem Aristidesem Quinterem a nyní si ho překvapivě vybral pro obhajobu Prograis, který je jednoznačným favoritem zápasu.