Procházka vs Pereira již tuto sobotu!

Jiří Procházka vs Alex PereiraČeský válečník Jiří Procházka se již tuto sobotu střetne v titulové bitvě s Alexem Pereirou a bude chtít opět získat pás šampióna polotěžké váhy! Kompletní karta v článku!

11.11.2023 – Madison Square Garden, New York, USA
UFC 295
Polotěžká váha
Jiří Procházka 🇨🇿🆚🇧🇷 Alex Pereira
Přímý přenos na Premier Sport!

Třicetiletý český zápasník Jiří Procházka ovládl v roce 2019 japonskou organizaci Rizin a přesun do nejprestižnější MMA organizace UFC byl jen otázkou času. V roce 2020 podepsal smlouvu s UFC a ještě téhož roku v červnu jej čekal debut se švýcarským bijcem Volkanem Oezdemirem. Procházka duel zvládl a Oezdemira knockoutoval ve 2. kole.

O rok později ho čekala už mnohem těžší prověrka a to americký tvrďák Dominick Reyes. Český bojovník vytasil ve druhém kole brutální loket z otočky a Reyese oktagonu uspal. Před Procházkou se tak otevřela titulová bitva, ke které došlo na galavečeru UFC 275 loni v červnu a do cesty se mu postavil brazilský veterán Glover Teixeira. Procházka měl v zápase problémy a na body prohrával. Nicméně v posledním kole dokázal Brazilce uškrtit a největší český MMA úspěch byl na světě.

V prosinci měla následovat odveta, ale Procházka se během příprav zranil a zápas musel být zrušen. Poté také po dohodě s vedením UFC pás uvolnil. V sobotu ho může opět získat a do cesty se mu postaví v hlavním zápase turnaje UFC 295 šestatřicetiletý brazilský fighter Alex Pereira.

Brazilec si v letošním roce připsal na své konto už dva duely. Nejprve v dubnu dostal v odvetě s Israelem Adesanyou KO ve druhém kole a naposledy si v červenci vyšlápl na polského bijce Jana Błachowicze, kterého porazil na body 3x 29:28. Procházka je s kurzem 1,78 mírným favoritem, na druhé straně Pereira má kurz 2,04.

Jiří Procházka vs Glover Teixeira


PŘEDZÁPASY

Pérová váha
Dennis Buzukja 🆚 Jamall Emmers
Muší váha
Joshua Van 🆚 Kevin Borjas
Bantamová váha
John Castañeda 🆚 Kang Kyung-ho

HLAVNÍ PŘEDZÁPASY

Lehká váha
Nazim Sadykhov 🆚 Viacheslav Borshchev
Slámová váha
Tabatha Ricci 🆚 Loopy Godinez
Muší váha
Steve Erceg 🆚 Alessandro Costa

HLAVNÍ KARTA

Pérová váha
Diego Lopes 🆚 Pat Sabatini
Lehká váha
Matt Frevola 🆚 Benoît Saint-Denis
Slámová váha ženy
Mackenzie Dern 🆚 Jéssica Andrade
Těžká váha
Sergei Pavlovich 🆚 Tom Aspinall
Polotěžká váha (TITUL)
Jiří Procházka 🆚 Alex Pereira

Jiří Procházka vs Alex Pereira