Připíše si v sobotu Martin Buday další vítězství v UFC?

Martin BudaySlovenský válečník Martin Buday se již tuto sobotu představí na dalším galavečeru UFC a jeho soupeřem bude Američan Jake Collier! Přímý přenos na Premier Sport!

29.4.2023 – UFC Apex, Las Vegas, USA
UFC Fight Night 223
Těžká váha
Přímý přenos na Premier Sport!

Slovenský válečník Martin „Badys“ Buday vybojoval v roce 2021 v Dana White’s Contender Series smlouvu, když v prvním kole ukončil technickým knockoutem amerického bojovníka Lorenza Hooda. Debut v organizaci UFC ho čekal v dubnu loňského roku, kdy dokázal vybodovat Američana Chrise Barnetta a připsat si historicky první vítězství v nejprestižnější MMA organizaci světa. Nicméně byl blízko diskvalifikace.

Buday vstoupil do zápasu sebevědomě a jasně dominoval. Američan neměl na skvěle připraveného Budaye odpověď a ten si tak šel za jednoznačným vítězstvím. Jenže vše mohl změnit moment z poloviny třetího kola, který mohl skončit pro Slováka diskvalifikací.

Slovák začal u pletiva masírovat Barnetta lokty a jeden z nich dopadl také do zátylku, což je v MMA bráno jako zakázaný úder. Američan byl po úderu značně otřesený a vyžádal si pauzu. Sice se chtěl do zápasu vrátit, ale to nedovolil zápasový lékař a rozhodčí musel zápas ukončit.

Pokud by byl loket posouzený jako chtěný, byl by Buday diskvalifikován. Naštěstí pro slovenského zápasníka rozhodčí rozhodl, že úder úmyslný nebyl a zápas tak byl nabodován. Všichni rozhodčí viděli jako jednoznačného vítěze právě Budaye a ten tak oslavil historicky první vítězství v UFC

Martin Buday vs Lukasz Brzeski

Do druhého duelu se postavil loni v srpnu s Polákem Lukaszem Brzeskim. Celý zápas se tentokrát odehrál v postoji a v prvním kole byl aktivnější polský bijec, který se zdál přesnější a tvrdší. Brzeskimu vše fungovalo a Buday spíše tahal za kratší konec. Slovák několikrát během prvního kola cítil velké problémy.

Ve druhém kole se síly srovnali a viděli jsme hodně vyrovnanou bitvu, ale vypadalo to, že i tak Polák si jde pomalu za vítězstvím. Stejný obrázek nabídlo také třetí kolo, kde se střídali tvrdé kombinace z obou stran a ve vzduchu viselo ukončení.

Martin Buday vs Lukasz Brzeski

V pozápasových statistikách byly signifikantní údery na straně Lukasze Brzeskiho a vypadalo to, že udělal pro výhru vše. Nakonec se dva rozhodčí přiklonili na stranu Martina Budaye a jeden na stranu Poláka. Nyní má před sebou zápas číslo tři a do cesty se mu již tuto sobotu postaví Američan Jake Collier.

Collier válčí v největší MMA organizaci na světě již od roku 2014 a připsal si na své konto 5 vítězství a 7 porážek. Naposledy zápasil na galavečeru UFC 279 loni v září, kde jej ve druhém kole ukončil bývalý soupeř slovenského zápasníka Chris Barnett. Buday je velkým favoritem a výhra by ho mohla posunout do první patnáctky žebříčku UFC.

Martin Buday vs Lukasz Brzeski