Povetkin zvažuje návrat do ringu!

Alexander PovetkinRuský boxer a bývalý světový šampión těžké váhy Alexander Povetkin zvažuje, že se po téměř dvouleté pauze vrátí mezi šestnáct provazů!

Třiačtyřicetiletý ruský bijec „Russian Vityaz“ Alexander Povetkin (36-3-1, 25 KO) stál v ringu naposledy loni v březnu, kdy jej v odvetě tvrdě poslal k zemi ve čtvrtém kole britský boxer Dillian Whyte (28-3-0, 19 KO). Následně Povetkin oznámil, že ze zdravotních důvodů ukončuje kariéru.

Konkrétně šlo o postcovidový syndrom. Povetkin před zápasem prodělal Covid a následně měl problémy i v přípravě, kde se necítil v plné síle a v zápasu se to jasně projevilo. Nicméně nyní prozradil, že se cítí dobře a pokud vše bude bez problému, tak by se k boxu vrátil.

Alexander Povetkin

„Můj zdravotní stav se konečně postupně zlepšuje. Nedávno jsem začal opět s běháním a v dohledné době bychom chtěli rozšířit tréninkový rozsah. Uvidíme co ukážou další týdny a jestli tělo vydrží, protože to je nejdůležitější“. Prozradil Alexander Povetkin.

„No a jestli se vrátím do ringu? Nevím, vše bude záležet na mém zdraví, ale jak říkám, pomalu se to zlepšuje. Už se mi netočí hlava, mám lepší zrak a všechno jde správným směrem, tak uvidíme, ale chtěl bych zase boxovat. Tento sport miluju a chybí mi“. Uzavřel ruský boxer.

Alexander Povetkin