Potvrzeno: Duel Eubank vs Benn je zrušen!

Chris Eubank vs Conor BennTo co se očekávalo se stalo také skutečností. Z důvodu dopingového nálezu u Conora Benna je zápas dva dne před jeho uskutečněním zrušen! Proč Hearn nezareagoval dřív, ačkoliv výsledky znal už dva měsíce?

V srpnu udělal mezinárodní antidopingová agentura VADA kontrolu u britského boxera Conora Benna a výsledek je znepokojující. v těle boxera byla odhalena zakázaná látka Clomifen, která v minulosti byla nalezena také MMA fighterů Jona Jonese a Brocka Lesnara.

Clomifen, také známý jako klomifen nebo jednoduše Clomid, se primárně používá k léčbě neplodnosti u žen. Funguje podobně jako estrogen v tom, že stimuluje produkci vajíček u žen, aby měly co největší šanci otěhotnět. Může však působit také jako zesilovač výkonu, když je podáván na denní bázi jako pilulka, tím může zvýšit testosteron u mužů. Zvýšená fyzická podpora z clomifenu, který může až zdvojnásobit hladinu testosteronu z něj dělá v atletice zakázanou látku.

Chris Eubank vs Conor Benn

Zajímavý je ale fakt, že Eddie Hearn, který zastupuje Conora Benna o výsledku celou dobu věděl, ale nechal oba boxery dále v přípravě. „Oba tábory byly o situaci samozřejmě informovány už před vydáním článku v Daily Mail, který vyšel ve středu. A oba tábory si odsouhlasili pokračování k zápasu“. Řekl Hearn

Nicméně zápas musela zastavit až BBBofC – Britská boxerská asociace a to pouhé dva dny před plánovaným galavečerem. Pokud by to promotér Eddie Hearn řešil hned a nespoléhal na to, že se to ututlá, tak se mohl Chris Eubank utkat s náhradním soupeřem. Takhle celá jeho příprava byla zbytečná.

Conor Benn