Polakovič vs Agateljan na ČT Sport!

Pavel Polakovič vs Erik AgateljanŠampión velterové váhy Pavel Polakovič a šampión super lehké váhy Erik Agateljan se střetnou již zítra o český titul na galavečeru v Brně. Přímý přenos bude zajišťovat ČT Sport!

8.10.2022 – Sono Brno, ČR
Velterová váha
Pavel Polakovič 🇨🇿🆚🇨🇿🇦🇲 Erik Agateljan
Přímý přenos na ČT SPORT!

Česká neporažená jednička velterové váhy Pavel POLAKOVIČ (7-0-0, 4 KO) a neporažená česká jednička super lehké váhy Erik AGATELJAN (9-0-0, 6 KO) se utkají v desetikolové bitvě o český titul ČUBP ve velterové váze!

Hvězdy českého boxu se spolu střetli již v pěti vzájemných duelech ještě coby amatéři. Dvakrát to bylo na mistrovství České republiky a třikrát v rámci české extraligy. Na MČR si připsal každý jednu výhru a v extralize Polakovič vyhrál dvakrát a Agateljan jednou. Jejich bilance je tak 3:2 ve prospěch Pavla Polakoviče.

Pavel Polakovič

Devětadvacetiletý Polakovič odstartoval profesionální kariéru teprve loni v únoru, když na galavečeru v Ústí nad Labem vybodoval ve čtyřech kolech Hama Aperyana. Letos v dubnu vyzval o volný český titul velterové váhy Josefa Zahradníka a zápas ovládl na body a pás získal.

Nyní tak má před sebou první obhajobu titulu a do cesty se mu postaví sedmadvacetiletý rodák z Arménie a český šampión super lehké váhy Erik Agateljan. Erik v profíkách debutoval už v roce 2018, když v prvním kole ukončil Romana Pukyho. Loni v únoru vyzval tehdejšího českého šampióna super lehké váhy Josefa Zahradníka, kterého s přehledem vybodoval. Zahradník tak prohrál titulové bitvy s oběma boxery.

Erik Agateljan

Zítřejší souboj Polakoviče s Agateljanem jde bez námitek označit za jeden z největších zápasů o český národní titul. Přímý přenos z galavečera bude zajišťovat sportovní televize ČT SPORT. Vstupenky jsou v prodeji v síti portálu TicketPortal.

V dalších zápasech uvidíme brněnské boxery Miloše Beránka (7-0-0), Alessandra Jandejska (3-1-0), který se střetne s pražským Stanislavem Eschnerem (14-17-1). Domácí Patrik Fiala (5-2-0) narazí v šestikolovém duelu na pražského Vladimíra Říhu (11-5-0).
Ženský box bude zastoupen soubojem kanadské vycházející hvězdy Alexas Kubicki (3-0-0), ta se střetne s rumunkou Xenií Jorneac (10-5-0) v osmikolovém souboji.

Český titul ČUBP