Browne dostal od britské asociace stopku!

Lucas BrowneBritská boxerská asociace British Boxing Board of Control (BBBofC) zastavila připravovaný duel Daniel Dubois vs Lucas Browne. Prý je Browne starý!

„Lucas Browne je ve věku, kdy většina bojovníků je buď ve sportovním důchodu nebo se sportem končí. Mezi oběma boxery je velký výkonnostní rozdíl“. Oznámila britská boxerská asociace a neschválila Browna jako soupeře pro Daniela Duboise.

Ačkoliv bývalý světový šampión těžké váhy „Big Daddy“ Lucas Browne (31-3-0, 27 KO) letos v dubnu oslavil již třiačtyřicáté narozeniny, tak rozhodně nejezdí někam prohrávat. Brownw prohrál pouze třikrát. naposledy loni prohrál s krajanem Paulem Gallenem. Letos v červnu si připsal velmi cenné vítězství, když v prvním kole ukončil Novozélanďana Juniora Fa (19-2-0, 10 KO) a obhájil Oceánský pás WBA a získal také australsko-asijský pás IBF.

Lucas Browne

Rozhodnutí britské boxerské asociace Lucase Browna hodně zklamalo. „Dosáhl jsem dvou skvělých knockoutových vítězství proti jednomu z lepších bojovníků v Austrálii Juniorovi Fa. Mám v držení dva tituly a jsem na jedenáctém místě v žebříčku WBA. A oni řeknou, že jsem příliš starý a že nemůžu boxovat“? Ptá se naštvaně Browne

„Já to nechápu a je to velmi smutné rozhodnutí. Není to tak, že by mě celou kariéru mlátili do hlavy, vždyť jsem prohrál celkem tři zápasy. Vysvětlí mi někdo, podle čeho se takové rozhodnutí dělá? Nějaká skupina lidí, kteří jsou zjevně příliš staří na to, aby bojovali sami se sebou, prostě řeknou: Ale ne, je příliš starý, ty už si nezaboxuješ“. Uzavřel rozzlobený australský boxer.

Dabiel Dubois vs Lucas Browne