PML: Chochlíkové výstavní KO, zásnuby a noví šampioni!

Monika ChochlíkováMáme za sebou již sedmý galavečer organizace PML, kde v hlavním duelu opět dominovala slovenská válečnice Monika Chochlíková, kterou po zápase požádal o ruku partner Tomáš Tadlánek!

Dokáže Monika Chochlíková opět překonat očekávání a doručit speciální výkon? Ano a znovu si to naplno odnesla její soupeřka. Jednoznačnou odpověď na tuto otázku přinesl právě hlavní zápas turnaje PML 7, ve kterém Chochlíková v prvním kole knokautovala úřadující mistryni Evropy Magdalenu Pircher a premiérově obhájila svůj světový titul WMC.

A byl to opravdu nádherný, přímo výstavní knokaut, který se zařadí mezi nejhezčí sestřihy nejen této akce, ale celé organizace PML a kariéry Moniky Chochlíkové. Tenhle kop obletí svět a bude aspirovat na KO roku.

Celý turnaj měl krásnou tečku. Moniku Chochlíkovou po zápase požádal o ruku její dlouholetý přítel a trenér Tomáš Tadlánek, na což Monika bez váhání řekla ano a galavečer tak zakončili jejich zásnuby.

Monika Chochlíková

A ještě předtím jsme poznali i dva nové šampiony organizace. Zápas roku nakonec šel na stranu slovenského reprezentanta Juraje Tutury, který v absolutním závěru třetího kola společně s gongem poslal do počítání Ondřeje Malinu a zápas byl nakonec ukončen. Malina měl slibný úvod, ale od druhého kola už převzal taktovku Tutura a svůj stupňující se výkon potvrdil právě tímto momentem. „Bigfoot“ tak připravil Malinovi vůbec první porážku
v PML a stal se zároveň šampionem ve váze do 80 kg.

Juraj Tutura

V titulovém zápase, který z této trojice přišel na řadu jako první, jsme byli svědky velkolepé otočky. Náhradník Jan Holec skvělým způsobem vstoupil do zápasu a vyhrál první dvě kola nad Rastislavem Klimáčkem. Následně však Klimáček našel recept na svého zkušeného soupeře a před posledním kolem už byl stav na bodových lístcích vyrovnaný. O osudu této dramatické šachové partie dvou zápasníků, z nichž jeden je doktor organické chemie (Holec) a druhý pracuje v běžném životě jako obchodně-technický manažer (Klimáček), proto nakonec rozhodovala poslední tříminutovka. A v ní Klimáček ukázal, že je připraven na podobně náročné výzvy. Domácí zápasník dokonal velký obrat a těšil se z
vítězství poměrem 3:2 na kola. Šampiona tak má i váha do 60 kg.

Rastislav Klimáček

Také v ostatních soubojích se bylo na co dívat a celý galavečer byl festivalem tvrdých výměn. Lukáš Mandinec tentokrát nezápasil o titul, ale vrátil se do akce po nepříjemných zdravotních problémech a přestože nebyl spokojen s předvedeným výkonem, i tak se vítězně naladil na blížící se obhajobu opasku mistra Evropy, přičemž tento duel ho čeká zanedlouho v italském Miláně.

Adrián Ertel sice nedokázal vyhrát před limitem, ale opět prokázal své kvality a skutečnost, že zápas trval celá tři kola, jde hlavně za houževnatostí a tvrdostí Filipa Kotruse. Ten se za žádných okolností nemínil vzdát, ale Ertel je i po sobotě neporažený a zatímco nejblíže ho čeká zápas v Srbsku, už se ptal také na další zápas v PML. Na předzápasech si připsal velmi cenný skalp Jakub Dobiáš. V duelu s vycházející hvězdou OFA Gymu Jacobem Mikulem se nakonec radoval z těsné výhry na body a vzápětí se odvázal v pozápasovém rozhovoru.


KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

Monika Chochlíková 🆚 Magdalena Pircher
51 kg – titul WMC
1. kolo KO

Juraj Tutura 🆚 Ondřej Malina 
80 kg – Titul PML
3. kolo KO

Rastislav Klimáček 🆚 Jan Holec
60 kg – Titul PML
Na body

Lukáš Mandinec 🆚 Tamasz Birics
63 kg – Muaythai
Na body

Adrián Ertel 🆚 Filip Kotrus
75 kg – Muaythai
Na body

Jakub Dobiáš 🆚 Jacob Mikula
73 kg – Muaythai
Na body

David Kohout 🆚 Lukáš Cvecho
63 kg – Muaythai
Na body

Lucie Neaguová 🆚 Iveta Srncová
69 kg – Muaythai
Na body

Roman Kučera 🆚 Matej Strapko
65 kg – Muaythai
Na body

Slobodan Vašič 🆚 Ján Kríž
77 kg – Muaythai
2. kolo TKO

Martin Košarek 🆚 Daniel Ďuriš
60 kg – K1
Na body