PML 7: Tutura vs Malina o titul!

PML 7Startovka turnaje PML 7 se začíná pomalu odkrývat a nyní potvrzuje první souboj, který představuje skutečnou lahůdku. PML v Trenčíně pozná svého dalšího šampiona!

23.9.2023 – Městská sportovní hala, Trenčín, SK
PML 7: Road to Rajadamnern
Start 18:00
Vstupenky v síti PredpredajSK
Přímý přenos na OktagonTV

Sedmý galavečer organizace PML bude opět titulový. Na jedné straně ringu bude stát vycházející hvězda české muaythai scény Ondřej Malina. Malina je v rámci PML stále neporažený, loni v Praze zdolal před limitem také Matouše Kohouta a v dalším vystoupení ho nemůže čekat nic jiného než titulová příležitost.

Původně měl zápasit s Janem Juříčkem, ale promotérům se nepodařilo dohodnout s týmem Juříčka na podmínkách a ze zápasu nakonec sešlo. Namísto toho uvidí diváci atraktivní česko-slovenský titulový souboj. Proti Malinovi bude zápasit pro změnu vycházející hvězda slovenské scény Juraj „Bigfoot“ Tutura.

Na svůj věk již mimořádně zkušený bojovník má na kontě hned několik výstavních knokautů a v PML v lednu ohromil diváky svým uměním. Lekci vysoké školy thajského boxu od něj na vlastní kůži pocítil Chorvat Brankovič, kterého Tutura poslal k zemi už ve druhém kole.

Ondřej Malina

„Jde o největší zápas, jaký se dá momentálně postavit na česko-slovenské scéně thajského boxu, utkají se zde dva obrovské talenty. Už dříve se říkalo, že lidé chtějí vidět souboj Malina vs Tutura a teď se toto přání fanouškům splní. Je to nejočekávanější zápas na muaythai scéně, který zajímá každého fanouška našeho sportu,“ avizuje nadšeně promotér PML Tomáš Tadlánek.

Tento zápas snad ani nemá jasného favorita. „Oba jsou velmi vyspělí a techničtí, ukazují krásný thajský box a tohle bude oslava muaythai. Jsme velmi rádi, že právě takoví bojovníci mohou u nás bojovat o titul,“ dodal promotér. Také aktéři souboje si uvědomují jeho velkou prestiž. „Myslím, že celá česká i slovenská stand up scéna čeká na tento zápas. Soupeř je víc než kvalitní a o to víc se na to těším,“ hlásá Malina a avizuje jednoznačný útok na ukončení před limitem. Nic jiného si nepřipouští.

Juraj Tutura

„Třetí kolo TKO a opasek půjde ke mně. Konečně ten titul budu mít. Je to můj nejbližší cíl co mám v hlavě,“ říká. Český reprezentant má zisk titulu v PML již dlouhodobě určen jako jasný cíl a blíží se k jeho naplnění. Potřebuje teď zdolat poslední překážku, jenže poslední krok bývá nejtěžší a v tomto případě se to opravdu může stát. Tutura má zkušenosti z velkých zápasů, bojoval už se jmény jako Benko, Kozubovský nebo Talafous.

Odkazem soupeře, který ho plánuje ukončit před limitem, se příliš netrápí a této předpovědi Malinu logicky nedává velkou šanci. On sám se nesoustředí na konkrétní předpověď a neřeší, zda vyhraje na ukončení před limitem nebo na body. „Samozřejmě, že můžu vyhrát před limitem a budu rád, pokud se to povede, ale není to moje priorita. Je to pro mě velká věc a budu se snažit získat tento titul,“ vzkázal Tutura.

PML 7