PML 6: Všichni bojovníci splnili limit!

Monika Chochlíková vs Tuğbanur KıvrakVčera se proběhlo veřejné vážení bojovníků před dnešním turnajem PML 6 v Trenčíně. Všichni bojovníci dokázali splnit dohodnuté váhové limity. Přesné výsledky pátečního vážení v článku!

21.1.2023 – Městská Sportovní hala Trenčín, SK
PML 6
Start v 18:00
Vstupenky na Predpredaj.sk
Živý přenos PPV na PMLonline

Galavečer PML 6 přináší také důležitou novinku ohledně systému vážení v rámci organizace Professional Muaythai League. Limit na druhém vážení byl posunut ze sedmi na pět procent. Dnes, hodinu před začátkem akce, se vždy koná také kontrolní vážení. Na něm bojovníci mohou mít maximálně o 5% váhy více oproti dohodnutému váhovému limitu.

Pokud někdo z bojovníků překročí tento limit, do zápasu bude automaticky nastupovat s minusovým bodem a rovněž odevzdá část ze své výplaty soupeři. Systém dvou vážení má zabránit drastickému shazování do váhy.

Promotér Tomáš Tadlánek to označil za typ dopingu. „Dvojité převažování považujeme za velmi jednoduché řešení, což může zabránit tomuto drastickému hubnutí, které lze považovat také za určitý typ dopingu. Někteří zápasníci toho využívají hlavně v MMA, ale stává se to i v postoji,“ tvrdí Tadlánek.

Lukáš Mandinec vs Alex Ferreiro

Dnes večer se bude bojovat o pás mistra Evropy v zápase Mandinec – Ferreiro, do akce půjde také nejúspěšnější česko-slovenská bojovnice Monika Chochlíková. Galavečer se vysílá na Oktagon.TV, ale úvodní studio a první dva zápasy turnaje budou
zdarma živě vysílány také na YouTube kanálu PML.

PML 6