Pereira ukončil Procházku ve 2. kole!

Alex PereiraJiří Procházka bohužel nedokázal získat zpět titul v UFC. Alex Pereira dokázal ve druhém kole českého válečníka poslat k zemi a po několika úderech jej možná předčasně ukončil rozhodčí! Video v článku!

Hlavní karta galavečeru UFC 295 v Madison Square Garden nabídla celkem pět duelů z nichž dva byly titulové. V pérové váze Diego Lopes knockoutoval v prvním kole Pata Sabatiniho, v lehké váze ukončil tvrdým kopem Benoît Saint-Denis Američana Matta Frevola a souboj slámové váhy ovládla Jéssica Andrade, která zničila ve dvou kolech Mackenzie Dern.

Do první titulové bitvy nastoupily těžké váhy britský fighter Tom Aspinall a ruský bijec Sergei Pavlovich. Po krátkém rozkoukání vypustil Aspinall přesné a tvrdé údery a poslal po minutě Pavloviche k zemi a získal prozatímní titul těžké váhy a bude čekat na legendárního Jona Jonese.

V hlavním zápase newyorského galavečera UFC 295 český válečník Jiří Procházka a brazilský bojovník Alex Pereira. Brazilce začal zápas aktivněji a okopával Procházkovi nohy a dokázal jej i podrazit. Nicméně Procházka rychle vstal a naskočil si do škrcení. Pereira však nedokázal škrcení tak utáhnout a Procházka ho hodil na zem, kde mu dal několik tvrdých loktů. Nakonec se se nekomfortní pozice Pereira dokázal dostal a zbytek kola byl v postoji.

Druhé kolo nabídlo čistě postojovou bitvu, ve které byl nebezpečnější český bijec, když několika údery Pereiru nachytal. Jenže Brazilec vytasil dva přesné údery a poslal Procházku k zemi. Procházka se ho držel a inkasoval několik tvrdých loktů. Už to vypadalo, že se zápas přesune na zem, ale zasáhl rozhodčí Marc Goddard a překvapivě rychle zápas ukončil a rozhodl o novým šampiónovi polotěžké váhy, kterým se stal Alex Pereira.

Brazilec tak získal titul už ve druhé váhové kategorii. Loni v listopadu dokázal v pátém kole ukončit Israela Adesanyu, kterého obral o titul ve střední váze. Nicméně Adesanya mu letos v dubnu porážku vrátil, když jej knockoutoval už ve druhém kole.