Pejsara čeká bitva v Anglii!

Steve Robinson vs Václav PejsarÚřadující český šampión ve váze Bridgerweight Václav Pejsar se příští týden utká ve Velké Británii s domácím bijcem Steve Robinsonem v těžké váze!

7.4.2023 – Rainton Meadows Arena, VB
Těžká váha
Steve Robinson 🇬🇧🆚🇨🇿 Václav Pejsar

Britská sedmnáctka těžké váhy „Drago“ Steve ROBINSON (6-1-0, 4 KO) a česká trojka křížové váhy Václav PEJSAR (21-14-0, 16 KO) se střetnou v desetikolové netitulové bitvě na britské galavečeru již příští týden v pátek! 

Osmatřicetiletý český boxer Václav Pejsar je bývalým českým šampiónem křížové a těžké váhy a od loňského roku je šampiónem váhy Bridgerweight. Tím se stal v červnu, když na galavečeru v Ústí nad Labem dokázal v odvetě jasně vybodoval 97:92 a 2x 97:93 velkého rivala Pavla Šoura a završil tak vzájemnou trilogii.

Následně v září vyzval úřadujícího šampióna křížové váhy Vasyla Ducára (13-6-1, 10 KO), se kterým před dvěma lety v Lucerně prohrál před limitem. Odveta se mu sice povedla o poznání lépe, ale nakonec prohrál na body. V únoru se mezi šestnáct provazů vrátil a v zahřívacím zápase vyprovodil ve dvou kolech Gruzínce Levaniho Lukhutashviliho.

Dmitry Kudryashov vs Václav Pejsar

Nyní českého šampióna opět čekají pouze velké duely a tím prvním bude již příští pátek dvaatřicetiletý britský tvrďák Steve Robinson. Angličan v minulém roce odboxoval tři duely a poprvé poznal také porážku, kterou mu uštědřil překvapivě krajan Shane Gill. Pokud Robinson proti Pejsarovi neuspěje, jeho kariéra dostane vážné trhliny.

Pejsar je mírným favoritem a jeho cíl je ukořistit v Anglii výhru a zvednout si sebevědomí na tureckou misi proti neporaženému německému bijci Huseyinovi Cinkarovi (19-0-0, 16 KO), která jej čeká na konci dubna. Poté se můžeme těšit na obhajobu pásu ve váze Bridgerweight s Lukášem Fajkem.

Václav Pejsar