Pejsar má před sebou rakouskou výzvu!

Dardan Avdylaj vs Václav PejsarBývalý český šampión ve třech váhových kategoriích Václav Pejsar se v sobotu vrací mezi šestnáct provazů a po pěti letech si zaboxuje v těžké váze. Jeho soupeřem bude neporažený Dardan Avdylaj!

2.12.2023 – Hotel InterContinental, Vídeň, Rakousko
Těžká váha
Dardan Avdylaj 🇦🇹🆚🇨🇿 Václav Pejsar
Přímý přenos na ORF Sport+

Neporažená rakouská jednička a světová #139 „The Granite“ Dardan AVDYLAJ (12-0-0, 11 KO) a česká trojka a světová #195 Václav PEJSAR (21-16-0, 16 KO) se utkají v šestikolové netitulové bitvě na vídeňském galavečeru v hotelu InterContinentál!

Osmadvacetiletý neporažený rakouský knockouter Dardan Avdylaj vlétl do profesionálního boxu teprve v roce 2019 a všechny duely až na jeden vyhrál před limitem. Jediným zápasem na body skončil duel s českým bijcem Jiřím Svačinou v prosinci 2019. Nicméně rakouský boxer nečelil během kariéry žádné opravdové výzvě a sobotní souboj s Václavem Pejsarem pro něj bude jednoznačně nejtěžší.

Skoro čtyřicetiletý Plzeňák držel v minulosti český titul v křížové váze, těžké váze a také ve váze Bridgerweight. V letošním roce odboxoval už tři zápasy, když nejprve v únoru vyprovodil na domácím galavečeru Gruzínce Levani Lukhutashviliho a následně v dubnu a červnu svedl dvě skvělé titulové bitvy s Huseyinem Cinkarou a Lukášem Fajkem. Ačkoliv oba duely prohrál na body, tak předvedl skvělý výkon a v mladého tvrďáka dokázal také ukázkově posadit na zadek.

Václav Pejsar

Pejsar se zároveň v sobotu vrací po více jak pěti letech do těžké váhy, ve které naposledy boxoval v červnu 2018, když nestačil v odvetě na tehdejšího šampióna Pavla Šoura. Nicméně v příštím roce by se měl Pejsar vrátit opět do své váhy – Křížová nebo Bridgerweight, ve kterých podával nejlepší výkony kariéry.

Dardan Avdylaj vs Václav Pejsar