Chapman vs Sedláčková již zítra o titul WBC!

Raven Chapman vs Lucie SedláčkováBritská jednička pérové váhy Raven Chapman má před sebou třetí obhajobu Mezinárodního titulu organizace WBC v pérové váze a do cesty se ji zítra v Londýně postaví česká boxerka Lucie Sedláčková!

1.12.2023 – York Hall, Londýn, VB
Pérová váha
Raven Chapman 🇬🇧🆚🇨🇿 Lucie Sedláčková
Přímý přenos na BT Sport!

Neporažená britská jednička a světová pětka „The Omen“ Raven CHAMPMAN (7-0-0, 2 KO) a česká jednička a světová devětadvacítka Lucie SEDLÁČKOVÁ (15-1-1, 6 KO) se utkají v desetikolové bitvě o Mezinárodní titul organizace WBC!

Devětadvacetiletá úřadující šampiónka Raven Chapman získala Mezinárodní titul WBC loni v září, když na domácím galavečeru v Manchesteru dokázala porazit na body argentinskou boxerku Jorgelinu Guanini. Letos se měla na konci března v Telfordu střetnout s Lucií Sedláčkovou, ale ta na poslední chvíli onemocněla a nahradila ji Linda Laura Lecca, kterou Chapman jasně vybodovala.

Další obhajoba přišla v srpnu, když opět jasné vítězství na body nad brazilskou vyzývatelkou Lilou dos Santos Furtado. Zítra má na galavečeru v Londýně před sebou již třetí obhajobu a do cesty se ji konečně postaví plně uzdravená česká reprezentantka Lucie Sedláčková.

Raven Chapman vs Lucie Sedláčková

Devětadvacetiletá česká boxerka držela v minulosti juniorský světový titul WBC a poté také stříbrný pás WBC. V srpnu 2021 se vrátila mezi šestnáct provazů po skoro tříleté pauze a do dnešního dne si připsala čtyři výhry v řadě. Naposledy loni v květnu vybodovala před vyprodanou O2 Arenou Bulharku Milenu Kolevu.

Sedláčkovou za celou profesionální kariéru dokázala přeboxovat pouze jediná boxerka a to v roce 2018 Nina Meinke z Německa, která tak získala tehdy uvolněný Evropský titul EBU. Dokáže česká boxerka opět získat pás prestižní organizace WBC nebo si připíše druhou profesionální porážku?