Pejsar bude bojovat o asijský pás ABCO WBC!

Huseyin Cinkara vs Václav Pejsar Úřadující český šampión ve váze Bridgerweight Václav Pejsar se příští týden v pátek střetne na galavečeru v Turecku s německým boxerem Huseyinem Cinkarou o pás asijské organizace ABCO!

28.4.2023 – Trabzon, Turecko
Křížová váha
Huseyin Cinkara 🇩🇪🆚🇨🇿 Václav Pejsar
Souboj o titul WBC ABCO

Česká jednička ve váze Bridgerweight a česká trojka křížové váhy Václav PEJSAR (21-14-0, 16 KO) a neporažená německá dvojka a světová třiatřicítka Huseyin CINKARA (19-0-0, 16 KO) se utkají v desetikolové bitvě o asijský pás WBC Asian Boxing Council!

Osmatřicetiletý český boxer Václav Pejsar je bývalým českým šampiónem křížové a těžké váhy a od loňského roku je šampiónem váhy Bridgerweight. Tím se stal v červnu, když na galavečeru v Ústí nad Labem dokázal v odvetě jasně vybodoval 97:92 a 2x 97:93 velkého rivala Pavla Šoura a završil tak vzájemnou trilogii.

Následně v září vyzval úřadujícího šampióna křížové váhy Vasyla Ducára (13-6-1, 10 KO), se kterým před dvěma lety v Lucerně prohrál před limitem. Odveta se mu sice povedla o poznání lépe, ale nakonec prohrál na body. V únoru se mezi šestnáct provazů vrátil a v zahřívacím zápase vyprovodil ve dvou kolech Gruzínce Levaniho Lukhutashviliho.

Václav Pejsar

Na začátku dubna se mel český šampión na britských ostrovech se Steve Robinsonem, ale zápas byl na poslední chvíli ze strany Angličanů zrušen. Nyní se Pejsar představí na galavečeru v tureckém Trabzonu a do cesty se mu postaví v souboji o Asijský pás ABCO osmatřicetiletý německý veterán Huseyin Cinkara.

Cinkara v minulosti držel mezinárodní německý titul DBD, když v roce 2018 knockoutoval v šestém kole běloruského boxera Yuryho Bykhautsova. Před dvěma lety dokázal v Německu ukončit před limitem Erdogana Kadrija z Kosova a získal Kontinentální titul IBO.

Huseyin Cinkara vs Václav Pejsar