Lukáš Fajk má titul IBO!

Lukáš Fajk vs Sanel HasanovičČeský bijec Lukáš Fajk první titulovou bitvu zvládl a ještě na německé půdě, kde vybodoval neporaženého srbského boxera Sanela Hasanoviče a získal Kontinentální titul IBO! Video v článku!

22.4.2023 – Stadthalle, Falkensee, Německo
Těžká váha
Lukáš Fajk 🇨🇿🆚🇷🇸 Sanel Hasanovič
96:94 – 96:94 – 95:95

Šestadvacetiletý český boxer Lukáš Fajk (8-1-0, 6 KO) vletěl mezi profesionály v roce 2021 vítězstvím nad Lukášem Wackerem. Ještě tentýž rok si připsal povinnou výhru s Huseynem Gasimovem. Loňský rok odstartoval soubojem s německým boxerem Peterem Kadiru a byla z toho první porážka.

Následovali čtyři výhry a vypadalo to, že se letos utká v titulové bitvě s Václavem Pejsarem. K souboji nakonec zatím nedošlo a Fajk se minulý měsíc střetl s Gruzíncem Gerisem Aduashvilim, kterého ukončil už v prvním kole. Potí přišla nabídka na kontinentální titul IBO a Fajk neváhal ani minutu.

Na včerejším galavečeru v Německu tak vyzval čtyřiadvacetiletého obra ze Srbska Sanela Hasanoviče (6-1-1, 6 KO). Duel nabídl velmi vyrovnanou a tvrdou bitvu ve které už ke konci zápasu oběma docházel dech a byly rádi za závěrečný gong.

Lukáš Fajk vs Sanel Hasanovič

Rozhodčí měl poměrně těžkou práci s bodováním, protože kola byla hodně vyrovnaná. Naštěstí pro české fanoušky se dva sudí přiklonili na stranu Lukáše Fajka a ten tak získává Kontinentální titul těžké váhy prestižní organizace IBO.