Pavel Polakovič o titul WBC CISBB!

Pavel Polakovič vs Michael AnsahČeský šampión velterové váhy Pavel Polakovič se střetne na galavečeru v Olomouci s Michaelem Ansahem z Ghany o titul organizace CISBB!

21.4.2023 – Hala Upol, Olomouc, ČR
Super lehká váha
Pavel Polakovič 🇨🇿🆚🇬🇭 Michael Ansah
Vstupenky na Patronboxing.cz
Přímý přenos PPV na Patronboxing.cz

Neporažená česká jednička a světová 131 Pavel POLAKOVIČ (9-0-0, 5 KO) a ghanská čtyřka a světová 145 „One Bullet“ Michael ANSAH (23-11-3, 17 KO) se utkají v desetikolové titulové bitvě o pás CISBB. 

Devětadvacetiletý neporažený český šampión velterové váhy Pavel Polakovič (9-0-0, 5 KO) vlétl do profesionálního ringu v únoru 2021 jako uragán a vybodoval jasně Arménce Hamo Aperyana. Následovali čtyři výhry v řadě a loni v dubnu se už postavil k první titulové bitvě o český národní pás.

Jeho soupeřem byl na galavečeru v Plzni Josef Zahradník. Polakovič zápas zcela ovládl a Zahradníka jasně vybodoval a český titul tak získal. V říjnu Český titul ČUBP obhájil v parádním duelu s Erikem Agateljanem, kterého dokázal přetlačit na body. Loňský rok uzavřel povinnou výhrou v pražské Lucerně nad Gruzíncem Bakarem Gelenidzem.

Pavel Polakovič vs Erik Agateljan

Letošní rok Polakovič odstartuje již příští týden v pátek na galavečeru v Olomouci, kde ho čeká souboj pás CISBB. Jeho soupeřem bude třiatřicetiletý ghanský boxer Michael Ansah. Ansah měl v minulosti v držení ghanský národní titul. Ve svém posledním duelu letos v únoru remízoval s neporaženým krajanem Richardem Fenyiem. Česká stáj Patron Boxing tak rozjíždí letošní rok ve velkým stylu.

Pavel Polakovič vs Michael Ansah

CISBB je přidruženou federací organizace WBC stejně jako například evropská organizace EBU. CISBB (CIS and Slovenian Boxing Bureau) zastřešuje především východní státy jako je Rusko, Tádžikistán, Moldavsko a další. Organizace má kompletní ruské vedení v čele s prezidentem Vladimirem Laptevem.

Pavel Polakovič vs Michael Ansah