Joyce vs Parker o prozatímní světový titul WBO!

Joe Joyce vs Joseph ParkerJoe Joyce a Joseph Parker se měli původně utkat jen v eliminačním duelu organizace WBO, nakonec se však utkají o prozatímní světový titul!

24.9.2022 – Manchester Arena, Manchester, VB
Těžká váha
Joe Joyce 🇬🇧🆚🇳🇿 Joseph Parker
Přímý přenos na BT sports!

Neporažená britská pětka a světová devítka „Juggernaut“ Joe JOYCE (14-0-0, 13 KO) a novozélandská jednička a světová šestka „Lupesoliai La’auliolemalietoa“ Joseph PARKER (30-2-0, 21 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o prozatímní světový titul organizace WBO!

Šestatřicetiletý britský šampión Joe Joyce před dvěma lety zvládl ostře sledovanou bitvu pravdy s krajanem Danielem Duboisem, kterého překvapivě zničil v deseti kolech a získal několik Evropských a Mezinárodních titulů.

Do ringu se vrátil až loni v červenci kdy obhajoval pásy WBO, WBC a britský Commonwealth proti kamerunskému bijci Carlosovi Takamovi. Zápas trval jen polovinu vypsaných kol a Joyce pohodlně pásy obhájil. Letos se vrátil po roční odmlce a pohodlně titulky obhájil rychlým vítězstvím nad Christianem Hammerem ve čtvrtém kole.

Joe Joyce vs Joseph Parker

Nyní ho čeká jeden z nejtěžších soubojů profesionální kariéry. Do cesty se mu 24. září postaví bývalý světový šampión, třicetiletý Novozélanďan Joseph Parker. Parker v loňském roce zvládl tři velmi těžké duly, když nejprve ovládl souboj o svou domovinu s krajanem Juniorem Fa a poté dokázal dvakrát přetlačit na body britského boxera Derecka Chisoru.

Pro oba boxery to bude velmi těžký a zlomový duel. Vítěz se se měl původně stát oficiální vyzývatelem světového šampióna, kterým je aktuálně neporažený Ukrajinec Oleksandr Usyk. Jenže promotéři se dohodli s organizací WBO, že souboj bude nakonec o prozatímní světový titul.

Joe Joyce vs Joseph Parker

Oleksandr Usyk má aktuálně v plánu sjednocující zápas s šampiónem organizace WBC Tysonem Furym, který bude nejdříve až příští rok v únoru. Proto organizace uvolnila do tohoto duelu prozatímní pás, neboť souboj s šampiónem bude reálny až tak za více jak rok.

Oleksandr Usyk