Parker a Zhang se pravděpodobně střetnou v odvetě!

Zhilei Zhang vs Joseph ParkerNovým prozatímním šampiónem těžké váhy se stal v pátek Joseph Parker když dokázal přetlačit ve vyrovnané bitvě na body Číňana Zhilei Zhanga. Čínský boxer pravděpodobně využije doložku o odvetě!

Zhilei Zhang (26-2-1, 21 KO) začal páteční zápas na galavečeru v Rijádu lépe a tvrdými údery dělal Parkovi (35-3-0, 23 KO) problémy a ve třetím kole jej tvrdou levou přední posadil na zadek. Vypadalo to na podobný průběh jako s Joycem, ale Parker ve čtvrtém kole přidal plyn a dokázal s odolným Zhangem také otřást. Další kola patřila Parkerovi, ale v osmém kole po jedné z tvrdých výměn byl Parker v počítání podruhé.

Další kola byla vyrovnaná, ale Zhangovy pomalu a jasně docházeli síly a Parker byl v posledních dvou kolech lepším mužem v ringu. Zápas nakonec došel až do bodového rozuzlení, ve kterém se dva rozhodčí 115:111 a 114:112 přiklonili na stranu bývalého světového šampióna a jeden rozhodčí 113:113 nabodoval zápas jako remízový. Parker se tak stal novým prozatímním šampiónem organizace WBO.

Zhang měl jako šampión ve smlouvě doložku o odvetě a nyní na sociálních sítích napsal, že se budou muset utkat znovu, čímž naznačil, že tuto doložku využije a dočkáme se pravděpodobně odvety. Kdy by se mohla odveta konat není zatím jasné, ale podle některých indicií, by se mohla konat opět v Rijádu.