Parker: 111,2 kg – Massey: 96,7 kg

Joseph Parker vs Jack MasseyV Manchesteru mají také odváženo bývalý světový šampión těžké váhy Joseph Parker a britský boxer Jack Massey! Video v článku!

21.1.2023 – Manchester Arena, Manchester, VB
Těžká váha
Joseph Parker 🇳🇿🆚🇬🇧 Jack Massey
Přímý přenos na Sky Sports!

Novozélandská jednička a světová desítka „Lupesoliai La’auliolemalietoa“ Joseph PARKER (30-3-0, 21 KO) a britská devítka a světová čtyřiapadesátka „One Smack“ Jack MASSEY (20-1-0, 11 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě!

Vážení
Joseph Parker: 111,2 kg (24.9.2022 – 115,8 kg)
Jack Massey: 96,7 kg (30.4.2022 – 92,1 kg)

Třicetiletý Joseph Parker získal v roce 2016 světový titul WBO, když dokázal na body přetlačit Andyho Ruize. Pás dokázal v roce 2017 dvakrát obhájit, když nejprve vybodoval Rumuna Razvana Cojanu a následně také britského boxera Hughie Furyho.

Joseph Parker vs Jack Massey

V roce 2018 však o pás přišel, když ho s přehledem vybodoval tehdejší šampión Anthony Joshua. Loni stál Parker v ringu pouze jednou, když se střetl s britským neporaženým šampiónem Joe Joycem. V zápase na favorizovaného Brita ztrácel a ten ho nakonec knockoutoval v jedenáctém kole.

Zítra se do ringu vrací na galavečeru v Manchesteru a jeho soupeřem bude další britský boxer, devětadvacetiletý Jack Massey. Ten držel v křížové váze světový titul menší organizace IBO, když ve třetím kole ukončil Belgičana Bilala Laggoune.

Joseph Parker vs Jack Massey

Loni stál v ringu také pouze jednou, když v dubnu ve čtvrtém kole ukončil českého bijce Václava Pejsara. Souboj s Parkerem pro něj bude zároveň debutem v nejtěžší váhové divizi, ale bude to mít hodně těžké, protože Novozélanďan je velkým favoritem.

Chris Eubank vs Liam Smith