Eubank a Smith navážili 72,1 kg!

Chris Eubank vs Liam SmithBritští boxeři Chris Eubank a Liam Smith mají v Manchesteru naváženo a zítra večer se můžeme těšit na vyostřenou bitvu šampiónů! Video v článku!

21.1.2022 – Manchester Aréna, Manchester, VB
Střední váha
Chris Eubank 🇬🇧🆚🇬🇧 Liam Smith
Přímý přenos na Sky Sports!

Britská jednička a světová dvojka střední váhy Chris EUBANK (32-2-0, 23 KO) a britská jednička a světová pětka super velterové váhy „Beefy“ Liam SMITH (32-3-1, 19 KO) se utkají ve dvanáctikolové netitulové bitvě!

Vážení
Chris Eubank: 72,1 kg
Liam Smith: 72,1 kg

Třiatřicetiletý Chris Eubank získal v roce 2019 prozatímní světový titul WBA, když v americkém Brooklynu ve dvou kolech vypráskal ruského bijce Matveye Korobova. K hlavní titulové bitvě nakonec nenastoupil a během Covidu neboxoval. Vrátil se až v roce 2021, kdy vyhrál oba své duely.

Loni v únoru se postavil k velmi těžké bitvě s krajanem Liamem Williamsem. Očekávala se velmi vyrovnaná řežba, ale Eubank nakonec jasně dominoval a Williamse vybodoval. V říjnu měl ještě změřit síly s dlouholetý kontinentálním šampiónem velterové váhy Conorem Bennem.

Chris Eubank vs Liam Smith

Jenže antidopingová agentura VADA, která provedla kontrolu u britského boxera Conora Benna zveřejnila znepokojující výsledek. V těle boxera byla odhalena zakázaná látka Clomifen, která v minulosti byla nalezena také MMA fighterů Jona Jonese a Brocka Lesnara.

Zápas musela zastavit až BBBofC – Britská boxerská asociace a to pouhé dva dny před plánovaným galavečerem. Následně začala jednání na 17. prosince se Smithem. Nakonec se promotéři rozhodli uspořádat galavečer až po novém roce a duel Chris Eubank vs „Beefy“ Liam Smith se bude konat zítra v Manchesteru.

Chris Eubank vs Liam Smith

Na druhé straně čtyřiatřicetiletý bývalý světový šampión super velterové váhy Liam Smith loni odboxoval dva duely a oba dokázal vyhrál před limitem. Nejprve v dubnu na galavečeru v New Yorku ukončil v desátém kole Američana Jessie Vargase a naposledy v září na domácím galavečeru ukončil ve čtvrtém kole Tanzánce Hassana Mwakinyoa.

Chris Eubank vs Liam Smith