Organizace KSW poprvé zavítá do Česka!

KSW 79Polská MMA organizace se poprvé představí na české půdě. Na konci února otevře své brány v liberecké hale s galavečerem KSW 79. V kleci se představí česká hvězda Michal Martínek!

25.2.2023 – Home Credit aréna, Liberec, ČR
KSW 79
Přímý přenos na KSWTV!

V hlavním zápase bude svůj titul těžké váhy obhajovat britský ranař Phil De Fries, který získal titul již v dubnu 2018, když v prvním kole ukončil polského fightera Michala Andryszaka. Do dnešního dne má na svém kontě sedm úspěšných obhajob a jen v letošním roce pás obhájil dvakrát. Naposledy v září na galavečeru KSW 74, kde v prvním kole utáhl Ricarda Prasela. Soupeř bude odhalen v následujících dnech.

Pro české fanoušky bude samozřejmě nejzajímavější hlavní předzápas, ve kterém se představí český válečník Michal „Blackbeard“ Martínek, pro kterého to bude již třetí duel pod organizací KSW.

Dvaatřicetiletý český bijec v minulosti držel titul největší české organizace Oktagon, když v roce 2018 ukončil ve třetím kole Daniela Dittricha. Pás o rok později obhájil, když v ostře sledované bitvě dokázal už v prvním kole vyřadit bývalého zápasníka UFC Viktora Peštu.

Michal Martínek vs Daniel Omielanczuk

Následně podepsal smlouvu s ruskou organizací ACA, kde odzápasil celkem tři duely z nichž dva prohrál před limitem. Letos v červnu však otevřel novou kapitolu MMA kariéry v organizaci KSW, kde debutoval na galavečeru KSW 71 s polským fighterem Filipem Stawowym.

Martínek v zápase jasně dominoval a domácího bijce nepouštěl do žádných větších akcí. Pětadvacetiletý polský „Tank“ Filip Stawowy tak nedostál pověsti svých knockoutových úderů a naopak to byl on, kdo byl po zápasy z tvrdých úderů Martínka k nepoznání.

Michal Martínek vs Daniel Omielanczuk

14. října se Martínek postavil k druhému zápasu v organizaci na galavečeru KSW 75, kde vyzval polského veterána Daniela Omielanczuka. Ačkoliv byl Martínek v zápase lepším mužem v kleci, tak rozhodčí rozhodli v jeho neprospěch. S verdiktem nesouhlasili jak fanoušci tak promotér. Zdali dojde v Liberci na odvetu nebo bude mít Martínek nového soupeře bude teprve odhaleno.

Michal Martínek vs Daniel Omielanczuk