Opetaia přijde pravděpodobně o pás IBF!

Jai OpetaiaÚřadují šampión křížové váhy Jai Opetaia stojí před těžkým rozhodnutím. Buď zůstane u naplánovaného zápasu Ellisem Zorrem a organizace mu sebere pás nebo zápas zruší a bude titul obhajovat v odvetě s Mairisem Briedisem!

Osmadvacetiletý neporažený Australan Jai Opetaia (23-0-0, 18 KO) získal světový titul IBF loni v červenci, když dokázal na domácím galavečeru v Queenslandu vybodovat 115:113 a 2×116:112 tehdejšího mistra světa z Lotyšska Mairise Briedise (28-2-0, 20 KO).

Následně se měla konat odveta, ale Briedis se zranil a Opetaia se na konci září střetl v Londýně na v dobrovolné obhajobě s třicetiletým britským boxerem Jordanem Thompsonem (15-1-0, 12 KO). Šampión nezaváhal a Thmpsona vyprovodil ve čtyřech kolech a pás obhájil.

Poté si domluvil další zápas, který se bude konat 23. prosince v Saúdské Arábii a jeho soupeřem bude neporažený Brit Ellis Zorro (17-0-0, 7 KO). Jenže nyní se ozvala IBF, že Briedis je připraven k odvetě a že duel se Zorrem neposvětila s tím, že pokud se s ním Opetaia střetne, odebere mu světový titul.

Za odvetu by Opetaia vydělala jen 230 tisíc dolarů a za souboj se Zorrem má zaručeno od Saúdů až 450 tisíc dolarů + jistý další zápas v březnu za ještě vyšší peníze. „Samozřejmě, že světové tituly mají velký význam, ale pouze konkrétní zápasy mohou zajistit budoucnost bojovníků a jejich rodin“. Komentoval situaci spolupromotér Eddie Hearn.


Anthony Joshua vs Otto Wallin 

RIJÁD 23.12.2023

Anthony Joshua 🇬🇧🆚🇸🇪 Otto Wallin 
Deontay Wilder 🇺🇸🆚🇳🇿 Joseph Parker
Daniel Dubois 🇬🇧🆚🇺🇸 Jarrell Miller
Frank Sanchez 🇨🇺🆚🇳🇿 Junior Fa
Filip Hrgovič 🇭🇷🆚🇦🇺 Mark De Mori
Arslanbek Makhmudov 🇷🇺🆚🇩🇪 Agit Kabayel
Křížová váha (Titul IBF)
Jai Opetaia 🇦🇺🆚🇬🇧 Ellis Zorro
Polotěžká váha (Titul WBA super)
Dmitry Bivol 🇷🇺🆚🇬🇧 Lyndon Arthur

Anthony Joshua vs Otto Wallin