Oktagon 38 dnes v O2 aréně!

Oktagon 38Dnes v v 18 hodin otevře své brány pražské O2 arény galavečer Oktagon 38 s hlavní titulovou bitvou Filip Macek vs Gustavo Lopez. V boxu si to rozdají Boráros a Mikulášek!

30.12.2022 – O2 Aréna, Praha, ČR
Oktagon 38
Start 18:00
Stream: PPV na OktagonTV

Suverénní jednička bantamové váhy Filip Macek prohrál již dvě titulové bitvy. Nejprve s Deákem a následně právě s Magardem. Po souboji s Magardem si spravil chuť na galavečeru Oktagon 32 submisí v 1. kole a byl to zas ten „Máca“, jakého známe. Na Štvanici pak předvedl fenomenální výkon, kdy kopem z otočky otřásl velezkušeným Silanderem, přemožitelem Deáka a nasadil mu ukázkovou anakondu.

Nedůvěra a kritika fanoušků se v tu chvíli rozplynula, diváci šíleli a Macek si řekl o titulový fight. Využije konečně 3. šanci nebo ho tíha titulového zápasu a nepříjemná změna soupeře na poslední chvíli psychicky zlomí? Novým soupeřem Macka je po zranění Magarda bývalý šampion jedné z amerických organizací a bojovník, kterého od roku 2020 zoceluje „liga mistrů“ UFC Gustavo Lopez.

Filip Macek vs Gustavo Lopez

Ten se aktuálně připravoval na UFC 17.12., kde měl případně zaskočit a zároveň měl domluvený zápas o titul v další z amerických organizací. Zápas se ale na poslední chvíli zrušil. V této napěchované formě po absolvování kempu na zápas o titul a v UFC tak s chutí přijal titulovou bitvu o prozatímního šampiona Oktagonu.

Nepříjemná změna soupeře na poslední chvíli, který je komplexní a tvrdý na zemi i v postoji. Jak se tím Filip Macek popere, zmaří mu Lopez na dlouhou dobu sen o titulu a změní ho noční můru? Macek a Lopez se proti sobě postaví už 30. prosince v elektrizující atmosféře O2 areně s tisícovkami fanoušků.

Kat slovenských hvězd má před sebou čtvrtého slovenského velikána v pořadí. Poté, co Losene Keita dominoval nad Ryšavým, Paradeiserem i legendárním Buchingerem a projel lehkou divizí jako nůž máslem, se vydává na cizí půdu, aby v kleci smetl také v současnosti největšího slovenského stand up šampiona „Minčiho“ Milana Paleše.

Losene Keita vs Milan Paleš

Šampion pyramidy Oktagon Underground: Last Man Standing Milan Paleš během jednoho večera porazil tři světové špičky v K1. V pouhých 27 letech je nejlepší slovenský postojář Milan Paleš žijící legendou a pýchou nejen slovenské, ale celé evropské postojářské scény.

Organizace také oznámila velmi zajímavý duel a to souboj „Punisher“ Gábor Boráros a „Baba Jaga“ Václav Mikulášek. Slovenský bijec má v letošním roce na svém kontě jeden zápas, když na galavečeru Fabriq MMA utáhl v prvním kole řeckého soupeře Roberta Oganesyana.

Gábor Boráros vs Václav Mikulášek

Na druhé straně Václav Mikulášek je tento rok hodně aktivní a toto bude jeho již pátý letošní duel. V dubnu prohrál s Tomášem Melišem, v květnu porazil Michala Kotalíka, v říjnu prohrál s Hojatem Khajevandem a naposledy na začátku prosince knockoutoval v prvním kole Petra Bartoňka.

Představí se také další nejzářivější MMA hvězdy současnosti – KO striker Matěj Pěňáz, skvělý Matouš Kohout, oblíbený Matúš Juráček, který změří síly s francouzským mazákem Alexem Lohorem nebo Daniel Škbor, kterého čeká Francouz Jorick Montagnac.


Oktagon 38

30.12.2022 – O2 Aréna, Praha, ČR
Oktagon 38

PŘEDZÁPASY

Lehká váha
Martin Pipek 🇨🇿🆚🇱🇧 Hassan shaaban
Střední váha
Radovan Úškrt 🇸🇰🆚🇳🇴 Ole Magnor

Pérová váha
Jaroslav Pokorný 🇨🇿🆚🇩🇪 Can Aslaner
Velterová váha
Max Handanagič 🇨🇿🆚🇸🇪 David Jacobsson
Střední váha
Matěj Peňaz 🇨🇿🆚🇧🇷 Joel Dos Santos
Pérová váha
Jakub Dohnal 🇨🇿🆚🇧🇦 Ahmed Vila

HLAVNÍ KARTA

BOX 86 kg
Gábor Boráros 🇸🇰🆚🇨🇿 Václav Mikulášek
Polotěžká váha
Jorick Montagnac 🇫🇷🆚🇨🇿 Daniel Škvor
Lehká váha
Matouš Kohout 🇨🇿🆚🇨🇿 Jan Malach
Velterová váha 
Matúš Juráček 🇨🇿🆚🇫🇷 Alex Lohoré
Undegraund 71 kg
Losene Keita 🇧🇶🆚🇸🇰 Milan Paleš
Bantamová váha (PROZATÍMNÍ TITUL)
Filip Macek 🇨🇿🆚🇺🇸 Gustavo Lopez

 

Oktagon 38