Odveta Pereira vs Procházka o titul!

UFC Pereira vs Prochazka 2Conor Mcgregor je ze hry a UFC našla náhradu za hlavní zápas turnaje UFC 303. Čeští fanoušci se mohou těšit na titulovou odvetu v polotěžké váze Alex Pereira vs Jiří Procházka!

29.6.2024 – Las Vegas, USA
UFC 303
Polotěžká váha
Alex Pereira 🇧🇷🆚🇨🇿 Jiří Procházka 2
Přímý přenos na Nova Sport

Jednatřicetiletý český samuraj Jiří Procházka dokráčel v roce 2019 na trůn v japonské organizaci Rizin a přesun do nejprestižnější MMA organizace UFC byl jen otázkou času. V roce 2020 podepsal smlouvu s UFC a ještě tentýž rok v červnu ho čekal debut se švýcarským bijcem Volkanem Oezdemirem. Procházka duel zvládl a Oezdemira sestřelil už ve 2. kole.

O rok později ho čekala už mnohem těžší prověrka a to americký tvrďák Dominick Reyes. Český bojovník vytasil ve druhém kole brutální loket z otočky a Reyese oktagonu uspal. Před Procházkou se tak otevřela titulová bitva, ke které došlo na galavečeru UFC 275 červnu 2022 a do cesty se mu postavil brazilský veterán Glover Teixeira. Procházka měl v zápase problémy a na body prohrával. Nicméně v posledním kole dokázal Brazilce uškrtit a největší český MMA úspěch byl na světě.

V prosinci měla následovat odveta, ale Procházka se během příprav zranil a zápas musel být zrušen. Poté také po dohodě s vedením UFC pás uvolnil. loni v listopadu se pokusil opět titul získat a do cesty se mu postavil v hlavním zápase turnaje UFC 295 šestatřicetiletý brazilský fighter Alex Pereira. Brazilec začal zápas aktivněji a okopával Procházkovi nohy a následně ho docela pevně škrtil.

Jiří Procházka vs Alex Pereira

Ve druhém kole Brazilec vytasil dva přesné údery a poslal Procházku k zemi. Procházka se ho držel a inkasoval několik tvrdých loktů. Už to vypadalo, že se zápas přesune na zem, ale zasáhl rozhodčí Marc Goddard a překvapivě rychle zápas ukončil a rozhodl o novým šampiónovi polotěžké váhy, kterým se stal Alex Pereira. Na druhé straně si procházka připsal první porážku v UFC.

Aleksandar Rakič

Letošní rok odstartoval jubilejním turnajem UFC 300 a do honby za titulovou výzvou se mu do cesty postavil obávaný dvaatřicetiletý Rakušan Aleksandar Rakič. Zápas začal ve vysokém tempu a lehce navrch měl Rakič, který v postoji Procházkovi okopával nohy a několikrát tvrdě zasáhl. Procházka také zahrozil, ale Rakič byl nebezpečnější a první kolo šlo za ním. Druhé kolo pokračovalo v podobném duchu a viděli jsme několik tvrdých výměn. V polovině kola dokázal český bijec skvěle Rakiče natrefovat, ten ztratil stabilitu a šel k zemi, kde vládne Procházka a Rakiče bez milosti umlátil a rozhodčí Herb Dean duel po tvrdých úderech ukončil.

Procházka si tak připisuje čtvrtou výhru v UFC a opět se přiblížil titulové bitvě. Ta přichází nakonec dřív, než všichni doufali. UFC ztratila hlavní zápas plánovaného turnaje s pořadovým číslem 303, když se zranil legendární šampión Conor McGregor a duel s Michaelem Chandlerem musel být zrušen. Prezident Dana White našel více než důstojnou náhradu. Do klece se totiž k odvetě postaví úřadující šampión polotěžké váhy Alex Pereira, od kterého si bude chtít vzít zpět pás právě Jiří Procházka. Dokáže český samuraj opět ukořistit titul organizace nebo Pereira potvrdí svou nadvládu?

UFC Pereira vs Prochazka 2