Na UFC 303 se představí také Buday s legendou!

Martin Buday vs Andrei ArlovskiSlovenský válečník Martin Buday se střetne s legendárním Bělorusem Arlovskim na ostře sledovaném turnaji UFC 303, kde se v hlavním titulovém odvetném duelu střetnou Pereira s procházkou!

29.6.2024 – T-mobile aréna, Las Vegas, USA
UFC 303
Velterová váha
Martin Buday 🇸🇰🆚🇧🇾 Andrei Arlovski
Přímý přenos na Nova Sport 6

Dvaatřicetiletý slovenský válečník Martin „Badys“ Buday vybojoval v roce 2021 na Dana White’s Contender Series smlouvu, když v prvním kole ukončil technickým knockoutem amerického bojovníka Lorenza Hooda. Debut v organizaci UFC ho čekal v dubnu následujícího roku, kdy dokázal vybodovat Američana Chrise Barnetta a připsat si historicky první vítězství v nejprestižnější MMA organizaci světa. Nicméně byl blízko diskvalifikace.

Do druhého duelu se postavil následně v srpnu s Polákem Lukaszem Brzeskim. Celý zápas se tentokrát odehrál v postoji a byl velmi vyrovnaný. Duel nakonec došel až do bodového rozuzlení, ve kterém se dva sudí přiklonili na stranu Slováka a ten si připsal druhou výhru v UFC.

Martin Buday vs Jake Collier

V loňském roce se Buday do klece postavil celkem třikrát. Dvakrát byl v pozici vítěze, když nejprve v dubnu přetlačil na body amerického bojovníka Jake Colliera a následně v srpnu ukončil už v prvním kole Joshe Parisiana. Tento duel poslal slovenského bijce do prvním patnáctky těžké váhy.

Poté přišla z týmu nejúspěšnějšího Slováka v UFC další skvělá zpráva a „Badys“ podepsal nový kontrakt s UFC a na ostře sledovaném prosincovém turnaji UFC 296 vyzval neporaženého Dagestánce Shamila Gazieva. Buday však tentokrát zápas nezvládl a prohrál ve druhém kole TKO, což pro slovenského bijce byla porážka po dlouhých šesti letech.

Martin Buday vs Andrei Arlovski

Nyní má před sebou první letošní výzvu a jeho soupeřem bude dnes již legendární pětačtyřicetiletý běloruský zápasník Andrei Arlovski. Bělorus se pohybuje v prostředí profesionálního MMA již od roku 1999. Nicméně poslední roky a díky svému věku už si úspěchy nepřipisuje a má aktuálně na svém kontě 3 porážky v řadě. Naposledy prohrál na body letos v lednu, když nestačil na Američana Walda Cortese-Acostu.

Zápas se měl původně konat již v polovině června, ale Dana White jej nakonec zařadil na ostře sledovaný turnaj UFC 303. Ani tento turnaj však není beze změny, protože se zranil bývalý šampión dvou váhových kategorií Conor McGregor a místo toho se o hlavní titulovou bitvu turnaje postarají v odvetě úřadující šampión polotěžké váhy Alex Pereira, kterého opět vyzve český samuraj Jiří „BJP“ Procházka.

Martin Buday vs Andrei Arlovski

UFC Pereira vs Prochazka 2