Odveta Joshua vs Whyte v polovině srpna!

Anthony Joshua vs Dillian Whyte 2
Bývalý světový šampión Anthony Joshua se utká v odvetě s krajanem Dillianem Whytem 12. srpna na galavečeru v Londýně. Přímý přenos DAZN!

12.8.2023 – O2 Arena, Londýn, VB
Těžká váha
Anthony Joshua 🇬🇧🆚🇬🇧 Dillian Whyte 2
Přímý přenos na DAZN!

Britská dvojka a světová trojka „AJ“ Anthony JOSHUA (25-3-0, 22 KO) a britská trojka a světová pětka „The Body Snatcher“ Dillian WHYTE (29-3-0, 19 KO) se utkají v netitulové dvanáctikolové odvetě na galavečeru v londýnské O aréně!

Třiatřicetiletý Anthony Joshua a o tři roky starší Dillian Whyte se poprvé střetli v prosinci 2015 na galavečeru v londýnské O2 aréně. Vyhrocený duel tehdy vyhrál Joshua, když dokázal svého krajana ukončit tvrdým zvedákem v sedmém kole. Nyní se po osmi letech vrací na místo činu a utkají se v odvetě.

Joshua se od výhry nad Whytem následně utkal v dubnu 2016 se světovým šampiónem Charlesem Martinem, kterého vyprovodil ve dvou kolech a stal se mistrem světa organizace IBF. O rok později přidal také tituly WBA super a IBO, když dokázal v jedenáctém kole ukončit legendárního Wladimira Klitschka.

Anthony Joshua vs Dillian Whyte

V březnu 2018 získal také pás organizace WBO, když přetlačil na body novozélandského boxera Josepha Parkera. V roce 2019 prohrál s Andy Ruizem a na půl roku všechny pásy ztratil. Nicméně v následné odvetě dominoval a tituly urval zpět. V září 2021 prohrál podruhé, když nestačil na neporažené Ukrajince Oleksandra Usyka a pásy opět přišel.

Loni v srpnu se konala odveta a Usyk pásy obhájil. Joshua musel potřetí v kariéře zkousnout hořkost porážky a smířit se s tím, že tituly definitivně ztratil. Do ringu se vrátil letos v dubnu a vyzval amerického boxera Jermaine Franklina, kterého po nevýrazném výkonu vybodoval a nyní ho ho čeká odveta s Dillianem Whytem.

Šestatřicetiletý Whyte si od prohry s Joshuou připsal na své konto jedenáct výher v řadě a stal se také povinným vyzývatelem za organizaci WBC. Nicméně tehdejší šampión Deontay Wilder s ním boxovat nechtěl a Whyte nedostal příležitost. Po 11 výhrách se utkal s Alexanderem Povetkinem, který jej před třemi lety překvapivě knockoutoval v pátém kole.

V březnu 2021 se konala odveta a tentokrát Whyte nezaváhal a Povetkina ukončil ve čtvrtém kole. Loni v dubnu se konečně dočkal duelu o světový titul WBC s šampiónem Tysonem Furym, ale vzdorovat dokázal pouhých šest kol. Naposledy boxoval v listopadu, když na domácím galavečeru přeboxoval amerického boxera Jermaine Franklina.

Anthony Joshua vs Dillian Whyte