Nontshinga zničil Curiela a vzal si zpět titul!

Adrian Curiel vs Sivenathi Nontshinga 2Jihoafrický boxer Sivenathi Nontshinga dokázal na galavečeru v Mexiku ukončit v desátém kole Adriana Curiala a získal zpět světový titul IBF! Video ze zápasu v článku!

16.2.2024 – Oaxaca de Juárez, Mexiko
Lehká muší váha
Sivenathi Nontshinga 🇿🇦🆚🇲🇽 Adrian Curiel
10. kolo TKO

Pětadvacetiletý Jihoafričan „Special One“ Sivenathi Nontshinga (13-1-0, 10 KO) získal titul IBF v září 2022, když v Mexiku vybodoval domácího boxera Hectora Florese Calixta. Loni v červenci pás před domácími fanoušky obhájil vítězstvím nad do té doby neporaženým filipínským boxerem Regie Suganobem, kterého jasně porazil na body.

Na začátku listopadu jej čekala druhá obhajoba a do cesty se mu postavil na galavečeru v Monte Carlu stejně starý mexický boxer „Gatito“ Adrian Curiel (24-5-1, 5 KO). Nontshinga byl v zápase obrovským favoritem, ale Mexičan byl od začátku duelu aktivnější a ve druhém kole trefil pravý granát a šampión šel k zemi a byl konec.

Adrian Curiel vs Sivenathi Nontshinga 2

V noci se konala v Mexiku odveta ve které chtěl Curiel předešlou výhru potvrdit před domácími fanoušky. Jenže hladový Nontshinga byl skvěle připraven a i když mu byl v sedmém kole stržen bod za údery hlavu neohrozilo to jeho dominanci v ringu. Vše vyvrcholilo v desátém kole, když dostal Curiela do provazů a zasypal ho spousty úderů a ringový Mark Calo-oy zápas ukončil.