Ngannou: Nejprve Joshua a pak zpět do MMA!

Anthony Joshua vs Francis NgannouBývalý šampión UFC Francis Ngannou se po zápase s Anthonym Joshuou vrací zpět do MMA. Jeho soupeřem bude vítěz zítřejšího duelu Ferreira vs Bader!

Sedmatřicetiletý MMA válečník a bývalý šampión organizace UFC Francis Ngannou v lednu 2022 obhájil pás šampióna těžké váhy, když na galavečeru v americkém Anaheimu vybodoval francouzského vyzývatele Ciryla Ganeho. Následně se však s vedením UFC nedomluvil na pokračovaní, odmítl extrémní částku a stal se volným fighterem.

Poté začal dostávat několik nabídek od konkurenčních organizací. Okolo šampióna kroužili přední světové organizace jako PFL, Bellator nebo BKFC, která se zaměřuje na boj bez rukavic. Po roce váhání nakonec loni podepsal smlouvu s americkou MMA organizací Professional Fighters League, která ho i pouští do boxerských duelů.

Francis Ngannou

Boxerský debut ho čekal loni v říjnu na galavečeru v Rijádu, kde vyzval úřadujícího světového šampióna organizace WBC Tysona Furyho (34-0-1, 24 KO). Ngannou předvedl skvělý výkon a s Furym prohrál jen těsně na body 95:94, 94:95 a 93:96. Nicméně se následně ukázalo, že se Fury na zápas příliš nepřipravoval, protože Ngannoua podcenil, ale na výhru mu to stačilo.

Nyní ho čeká další boxerský duel a opět bude velmi těžký. 87. března se vrací do Rijádu a tentokrát vyzve bývalého světového šampióna Anthonyho Joshuu (27-3-0, 24 KO). Ačkoliv má v boxu další plány a v hledáčku například Deontaye Wildera (43-3-1, 42 KO) musí plnit také povinnosti organizace PFL.

Renan Ferreira vs Ryan Bader

Zítra se bude konat v Saúdské Arábii MMA galavečer PFL vs Bellator, kde se střetnou šampión organizace PFL (Professional Fighters League) Renan Ferreira a šampión Bellatoru Ryan Bader. Vítěz se následně při obhajobě střetne právě s kamerunským válečníkem. Připomeňme, že PFL loni koupila Bellator, nicméně by měla tuto značku zachovat.