Gvozdyk se střetne s Benavidezem o pás WBC!

Oleksandr Gvozdyk vs David BenavidezUkrajinský boxer a bývalý světový šampión polotěžké váhy Oleksandr Gvozdyk prozradil, že přijal nabídku na červnový duel v Las Vegas s Davidem Benavidezem!

Šestatřicetiletý ukrajinský boxer „The Nail“ Oleksandr Gvozdyk (20-1-0, 16 KO) nastoupil v říjnu 2019 k velmi očekávané sjednocující bitvě s neporaženým šampiónem organizace IBF Arturem Beterbievem. Vyrovnaný duel nakonec ovládl Beterbiev, když v desátém kole poslal ukrajinského boxera třikrát do počítání. Po třetím pokleknutí už ukončil Gvozdyka ringový sudí Gary Rosato.

Následně Gvozdyk překvapivě ukončil profesionální kariéru a stáhl se do ústraní. Vrátil se až v loňském roce, když nejprve v únoru vybodoval mexického boxera Josue Obanda, v květnu zničil v šesti kolech Lotyše Ricardsa Bolotnikse a naposledy v září knockoutoval v Las Vegas Brazilce Isaaca Rodriguese. Nyní ho po návratu čeká zápas pravdy a v létě by se měl střetnout s prozatímním šampiónem WBC super střední váhy Davidem Benavidezem (28-0-0, 24 KO).

Zápas se však bude konat v polotěžké váze a organizace duel posvětila jako souboj o prozatímní světový titul. Vítěz se tak stane povinným vyzývatelem neporaženého ruského bijce Artura Beterbieva (20-0-0, 20 KO). Původně se očkovalo, že se Benavidez utká s Canelem o všechny pásy super střední váhy, ale nedohodli se na podmínkách. Canelo údajně podle Benavidezova manažera odmítl za zápas 55 milionů dolarů + podíl z PPV.

„Jak se říká, není kouře bez ohně, udělali mi nabídku a já jsem řekl ANO a teď se začnu připravovat. Není toho moc, co bych vám mohl říct, začalo se to dít teprve včera. Přišel za mnou můj trenér a řekl mi o tomto zápase a myslím, že to je úžasná příležitost. To je důvod, proč jsem se vrátil k boxu, abych bojoval na nejvyšší úrovni a stal se opět světovým šampiónem“. Komentoval nabídku ukrajinský boxer. 

Artur Beterbiev vs Oleksandr Gvozdyk